UŞAK 9°C
Yağışlı

BANAZ’DA SOKAK KÖPEKLERİ TEHLİKE SAÇIYORpost_views_covfu Görüntüleme

kategorisinde, 17 Aralık 2015 - 17:38 tarihinde yayınlandı

b1 b2

Başta Banaz ilçe merkezi olmak üzere köy yolları ve ana yol üzerinde sayıları giderek artan sokak köpekleri tehlike saçıyor.

Kış gelmesiyle birlikte aç kaldıkları için çöp konteynerlerine dadanan ve sayıları giderek artan sokak köpekleri ilçe merkezinde yoldan geçen yayalar için tehlike oluştururken yol kenarlarında gruplaşanlar ise zaman zaman yola fırlayarak sürücü ve yayalar için kaza riski oluşturuyor.

Köpekleri gören yayalar doğal olarak yollarını değiştiriyor, sürücüler ise ani fren yaparak zor anlar yaşıyor.

Havalar karardıktan sonra sokağa çıkmayı kâbusa çeviren ve aşıları olup olmadığı belli olmayan hayvanlar için Banaz halkı bir şeyler yapılmasını talep ediyor.  Sahipsiz Sokak Köpeklerinden şikâyetini dile getiren Hatice Çakır, çocuklarımızı sokağa çıkarmaktan korkuyoruz. Belediye bu hayvanlara bir barınak veya toplayacağı bir yer bulmalı. Köpekler hastalıklımı belli değil Allah korusun çocuklarımızı ısırsa kuduz mu belli değil diyerek tepki gösterdi

Henüz bir saldırı yaşanmasa da tedbir alınması için birilerinin yaralanması gerekmiyor. Bu nedenle yetkililerden acil önlem almalarını bekliyoruz.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER