UŞAK 15°C
Az Bulutlu

BANAZ’DA TÜBİTAK FUARI İLGİ ÇEKTİpost_views_coveq Görüntüleme

kategorisinde, 12 Mayıs 2016 - 1:39 tarihinde yayınlandı

20160510_800712

Banaz İlçesinde Cumhuriyet Ortaokulu yeni bir Bilim ve Teknoloji Fuarı’na ev sahipliği yaptı.

Okulun Proje sorumlusu, Fen Bilimleri Öğretmeni Mustafa Öz’ün organize ettiği 2016 yılının bu ilk fuarı ilgi çekti.
Gerçekleştirilen fuarın açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca tarafından yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütüldü.

Tübitak “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Okulumuz Fen ve Teknoloji Öğretmeni Mustafa ÖZ’ün Proje yürütücüsü olduğu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı büyük beğeni ile karşılandı.

Fuarda 50 öğrenci Kimya, Fizik, Biyoloji, Matematik, İngilizce, Türkçe, Teknoloji ve Tasarım alanlarında 25 proje hazırladı. Öğrencilerin kendi emekleriyle ortaya koydukları projeler için TÜBİTAK 5 Bin Lira hibe verdi. 4 ay gibi uzun bir süre üzerinde çalışılan Bilim Fuarı’na İlçe genelindeki tüm okullar davet edildi.

Açılışın ardından proje stantlarını gezen Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca; projeleri çok başarılı bulduğunu söyleyerek, emek veren öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti, öğrenci ve öğretmenlere başarılarının devamını diledi.
Okul Müdürü Yusuf Temel “Bu etkinliğe katılan öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve emeği geçen tüm herkese, teşrifleriyle bizleri onurlandıran misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Proje sorumlusu Mustafa ÖzZ, okul olarak 2005’ten beri bu projelerle uğraştıklarını, hemen hemen her yıl İzmir Bölge Finallerine gittiklerini, 2008 ve 2010’da da Türkiye birinciliklerinin olduğunu söyledi. Öz, “Biz Kasım ayında bu proje sergisine başvurduktan sonra araştırmalarımıza başladık.

Bilimsel çalışmanın önemini vurgulamak istedik. Bu bilim fuarı sayesinde öğrencilerimiz yeni şeyler ortaya koydular, bilimle uğraştılar, projelerini güzelce konuklara sundular. Biz burada Banaz içinde bilimsel çalışmayı yapabilen bir okul olmayı ya da bu tür çalışmalara önem veren öncü bir okul olmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER