UŞAK 6°C
Parçalı Bulutlu

BANAZ’DA YENİ DEVLET HASTANESİNDE SONA YAKLAŞILIYORpost_views_couzc Görüntüleme

kategorisinde, 04 Kasım 2015 - 16:52 tarihinde yayınlandı

bbbbb

Uşak ili Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın ATLI, Banaz Devlet Hastanesi idarecileri birlikte yeni yapılmakta olan hastanenin inşaatını ziyaret ederek yüklenici firmadan inşaatın son durumu hakkında bilgi alarak inşaat alanını gezdi.

Daha sonra Banaz Devlet Hastanesinde yeni yönetim ekibini ziyaret ederek, sağlık personelleriyle bir araya gelerek hastanenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yeni hastanenin inşaat alanında çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini gören Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın ATLI, ‘’hastane inşaatında gelişmeleri yakından takip ettiklerini, inşaatta sona yaklaşıldığını ve Banaz halkına bu yeni hastanemizde hizmet verebilmek için sabırsızlandıklarını söyledi. Niyetlerinin Uşak ilinden hiçbir hastanın tıbbi zorunluluk olmadıkça diğer illerdeki hastanelere gitmesini önlemek olduğunu bunun için son derece güzel bir yerde inşa edilen hastanenin, iç ve dış mekanları ile tamamen personel ve hastaların konforunu düşünülerek hiç bir ayrıntı atlamadan hazırlandığını, Toki’den bina teslim aldıktan sonra hastane içerisinde Tıbbi  cihazlarının ve donanımlarının da tamamlanacağını belirtti. Özellikle yatan hastalarımızın odaları birer kişilik tuvaleti, banyosu içinde olup, özel refakatçi yerleri de hasta bakıcılarına büyük kolaylık sağlayacak. Banaz’da yeni hastanenin yapılmasıyla birlikte sağlık çalışanları olarak öncelikli amacımız hastalarımızı rahat ettirmek ve onları bir an önce sağlıklarına kavuşturarak taburcu etmek olacaktır. Genel Sekreter ATLI Banaz ilçemizden başka hastanelere artık hastalarımız hastanenin fiziksel yetersizlik ve donanım eksikliği sebebiyle gitmeyeceğini belirtti. Bu hastanenin Banaz ilçemize kazandırılmasında emeği geçen tüm paydaşlara ve Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.’’ Dedi. Atlı Hastane idarecilerini ve çalışanları özverili çalışmalarından dolayı kutladı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER