UŞAK 17°C
Gök Gürültülü
Son Dakika Haberler
  • 16:48

BANAZ’DA YILAN HİKAYESİNDE SONA GELİNDİpost_views_covet Görüntüleme

kategorisinde, 20 Kasım 2015 - 10:33 tarihinde yayınlandı
sa
Banaz Hamam boğazı’na bir türlü yapılamayan ve adeta yılan hikayesine dönen “termal tesis projesi” gerçeğe dönüşüyor. Seçim vaatleri arasında olan ve Hamam boğazı’na termal tesis yapımı için söz veren Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Hamam boğazı sorununa son noktayı koydu, Turizm Alanı olan Hamam boğazına yatırım yapılabilmesi için gerekli olan “Turizm Yatırım Belgesi” nin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 12 Kasım 2015 tarihi itibariyle onaylandığını beyan etti.
Banaz Belediye Başkanı Arpacı, ilçemiz için en önemli yatırım olacak olan Hamam boğazı termal tesisinin hayata geçirilmesi için gerekli olan  “Turizm Yatırım Belgesi” ni Bakanlıktan aldıklarını ve artık bu sene içerisinde proje için ihalelere hazır olduklarını söyledi.
Hamam boğazına günübirlik tesis yapımı için gerekli olan krediyi tedarik ettiklerini ve ayrıca yaklaşık 1 milyon TL de karşılıksız hibe alacaklarını söyleyen Başkan Arpacı, burada yapılacak olan projenin aynı anda 200 kişiye hizmet verebilme kapasitesinde ve çeşitli bölümlerden oluşacak bir projedir dedi ve bu tesis yatırım projesi için ihalenin bu sene sonuna varmadan yapacaklarını söyledi.
Başkan Zafer Arpacı, 30 yıldır süren termal tesis hasretini gidereceklerini ve bundan sonra gelecek yatırımcılar için de öncü görevi olacak olan bu projenin kısa sürede tamamlanması için gece gündüz çalışacaklarını bildirdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER