UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK HALKI BAŞBAKAN DAVUTOĞLU NU BAĞRINA BASTIpost_views_couzq Görüntüleme

kategorisinde, 14 Mayıs 2015 - 8:57 tarihinde yayınlandı

d

Seçim mitingleri çerçevesinde, saat 15.00’da Kent meydanında Uşak lılarla buluştu. Başbakanın yanında; eşi Sare Davutoğlu, Ekonomi Bakanı, Nihat Zeybekçi ve eşi Ayşen Zeybekçi, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ta bulundu.

Başbakan Davutoğlu kürsüye gelmeden önce kürsüye AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım çıktı. Yıldırım, kent meydanını doldurdukları için öncelikle Uşaklı Hemşehrilerine teşekkür etti. Yıldırım, Uşak 2. devlet hastanesi, diş hastanesi, hızlı tren müjdelerini verdi. Daha sonra kürsüde konuşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise Uşaklı lardan  sandıkları AK Parti oyları ile patlatma sözü istedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ise şayet 3-0 olursa meydanda zeybek oynama sözü verdi.

Kürsüye gelen Başbakan Davutoğlu’nu Uşaklı’lar  coşkuyla selamladılar.

Uşak’ta miting yapan Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yaptığı konuşmasında HSYK’nın görevden aldığı savcılar hakkında, “27 Nisan’daki e-muhtırayı aynen iade ettik ya, bunların iddianamelerini de aynen sahiplerine iade ediyoruz. Bunların arkasında kim varsa, bilsinler ki; Anadolu’da ve Trakya’da söz de, karar da sadece milletindir” dedi. Uşak’a teknopark yapılacağını söyleyen Davutoğlu, “Tıp fakültesi talebi var ve bunun için gerekli talimatları verdim” dedi

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Uşak mitinginde, yaklaşık 15 bin kişiye hitap etti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Milletvekilleri İsmail Güneş ile Mehmet Altay, milletvekili adayları Eyüp Gökhan Özekin ve Hüseyin Keskin’in eşlik ettiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyindeki bütün illeri ziyaret etmek için yola çıktığını söyledi. Uşak’ın miting yaptığı 35’incü il olduğunu belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Düşmanın teslim alındığı İstiklal şehri Uşak’a, Banaz’a, Sivaslı’ya, Eşme’ye, Karahallı’ya, Ulubey’e selam olsun. Uşak’ta yağmur yağıyor dediler, dedim ki Uşaklılar aşıktır, kar olsa da yağmur olsa da bizimledir. Sağanak yağmurda meydanı terk etmeniz. Biz hep Uşak’ın AK gençlerinin yanında olacağız, Uşakspor’a başarılar diliyorum, BAL ligi Uşak’a yakışmıyor. İnşallah Uşak’ı Süper Lig’de göreceğiz. Uşak aşıklar şehridir ve Uşak’ın aşkı da halıya, kilime yansır. Nasıl her bir halı desene güzel bir gözün desenidir. Türkiye farklı desenlerin ama tek bir kilimin eseridir. Bugün 35’inci mitingim ve her yerde büyük Türkiye türküsü söyleniyor. Uşak’ta çaldığımız söylediğimiz türkü neyse, Bitlis’te, Muş’ta, Ağrı’da ve Osmaniye’de aynı türkü vardı. AK Parti, Türkiye’nin bütün renklerini ve desenlerini yansıtıyor. Türkiye’de milliyetçilik taslayanlar o renklerin sadece bir kısmını temsil ediyor, doğuda ya da salihlerde konuşanlar da aynı. Ey Uşak, Türkiye’nin her yerinden aynı rengi taşıyan AK Parti’ye desteğe hazır mısın? Kilimleri dokur gibi, yeni bir Türkiye dokumaya var mısın?” dedi.

UŞAK’IN EŞMESİ’NE GİTTİĞİMİZ GİBİ, SURİYE’NİN EŞMESİ’NE RAHATÇA GİDERİZ

“Bahçeli, doğuda Serok Ahmet dediklerini eleştirmiş. Doğru, Erzurum’da dadaş Ahmet, Mersin’de Yörük Ahmet dediler. Bunlar bizim renklerimiz ve bunları bölmeye kimsenin gücü yetmez” diyen Başbakan Davutoğlu, şöyle devam etti: “Biri çıkıyor, Taksim’i Kabe’ye benzetiyor. Siz şom ağızlılara lom sözlü dersiniz. Bunların hepsi lom sözlü lom. Biz gerçek Türkiye milliyetçileriyiz ve her santimetre kare bizim onurumuz, şerefimizdir. Al bayrağı dalgalandırmak bizim görevimizdir. Bize hesap soranlar er meydanına, Hakkari’ye ve Uşak meydanına çıksınlar. Biz Allah’tan ve milletten başka kimseden korkmayız. Birisi derse, şurası benim diyarım, burası kurtarılmış bölge, kimse giremez, biz deriz ki her yere gireriz ve her vatandaşa selam veririz. Biz her odada barış türküsü çağırırız. Biz milli birlik ve beraberlik diyoruz. Bizim milli birlik ve beraberliğimiz aynen bir Uşak halısıdır. Her bir vatandaşımızı seviyoruz ve herkesle hemhal oluyoruz. Geçenlerde Süleyman Şah’ın türbesine gittim, Bahçeli kimden izin aldın dedi? İşte söylüyoruz biz Allah’tan ve milletten başka kimseden izin almayız. Önümüzde Mehmetçik, elinde Türk yapımı silah ve gökyüzünde Türk helikopteri var. O izin sizin döneminizdeydi Bahçeli. Bunu niye zikrettim biliyor musunuz? Uşak’ın Eşme’sine nasıl rahat gitmişsek, Suriye’nin Eşme’sine de biz öyle rahat gider ve kimseden izin almayız. 2001’de olduğu gibi her hangi bir yere gitmek için borç isteyen bir Türkiye yok. Sizin Başbakan Yardımcısı olduğunuz zamandaki gibi IMF memurlarının lafıyla hareket eden değil, borç veren bir Türkiye var. Biz aşkın ve Uşak’ın diliyle konuşuruz. Aşk ile konuşmaya ve 78 milyon kardeştir demeye var mıyız? Kardeşliğe darbe vurmak isteyenlere, biz bu millete aşığız demeye var mısınız? Bizden önce Orhun Anıtları harabeydi ve yolu yoktu. Yolunu biz yaptık, AK Parti yaptı. Millet de vatan da, Orta Asya da, Ortadoğu da, Afrika da bize emanet. Aramızdaki fark bu, şeref sözünden bahsedildiğinde bu bayrağı her yerde dalgalandırmak bizim için vazife”.
E-MUHTIRA GİBİ İDDİANAMELERİNİ DE AYNEN İADE ETTİK

Uşak’ta yapılacak yatırımlara değinen Başbakan Davutoğlu, “12 yılda Uşak’a 4 milyar TL yatırım yaptık. 57 milyon fidan, 10 atık su arıtma tesisi, katı atık tesisi, havaalanı, hastane, üniversite ve yollar yaptık. Uşak’ı teknoloji geliştirme bölgesi yapıyoruz ve teknoparkı kuracağız. Eşme’ye, Banaz’a ve Merkez’e yeni birer hastane daha yapıyoruz. Türkiye’de en hızlı bir şekilde yürüyen kentsel dönüşümü Uşak’ta yapıyoruz. Uşak’ın eski evlerini ve tarihini koruyacağız ve yepyeni bir Uşak kuracağız. 450 milyon TL, Bin 51 konut ve 953 işyeri inşa ediyoruz. 2016 yılı sonunda kentsel dönüşüm bitecek. Ankara-İzmir otoyolu Uşak’ın ana istasyon olmasını sağlayacak. Nasıl ki Ankara’dan İzmir’e yürüyen İstiklal Orduları, Uşak’a uğramışsa, Uşak hızlı treninin de merkezi olacak. Uşak Ankara ve İzmir’e 1 buçuk saatte ulaşacak. Doğu’dan Batı’ya ve Batı’dan Doğu’ya giden herkes Uşak’a selam duracak. Tıp fakültesi talebini biliyorum ve bunun için gerekli talimatları verdim. Ankara-İzmir hızlı tren hattını da Uşak merkezli olarak yapacağız. Biz Uşak’a aşığız ve bizi yağmurda beklediniz. Uşak’ı kalbimizden hiç silmedik ve 7 Haziran’da bize bir muhabbet sözü vermeye var mısınız? 7 Haziran’da ilk sonucun Uşak’tan 3-0 olduğunu bize söylemeye var mısınız? Türkiye’nin birlik ve beraberliği için tuzak kuranlara karşı yeni bir destan yazmaya var mısınız? İnadına milli irade diyip 3-0 yapacak mıyız? Allah yar ve yardımcınız olsun” ifadesini kullandı.

Öte yandan AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, Ahmet Davutoğlu’ndan önce kısa bir selamlama konuşması yaptı. Basri Yıldırım, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu’na aşıklar şehrinden selam olsunlar. Bizler 7 Haziran seçimleri öncesi hepberaber yürümeye varmıyız? Bugün Karahallı’dan, Eşme’den, Ulubey’den, Banaz’dan ve Sivaslı’dan, belde ve köylerden gelen bütün vatandaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Hepinizin ayağına ve yüreğine sağlık. Bizler Uşak için vekil 3, hedef 2023 diyoruz. Milletvekillerimiz, belediye başkanımız ve teşkilat başkanlarımızla ne zaman Ankara’ya gitsek, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız bizim hiçbir talebimizi geri çevirmediler. İnşallah Uşak’ı Ege bölgesinin en marka, en yaşanabilir ve en modern bir kent yapmak için hedef belirledik” dedi. Basri Yıldırım, 7 Haziran seçimleri öncesi, HDP, MHP ve CHP’nin yanı sıra paralel yapıyla da mücadele ettiklerini ifade ederek, “Halkımız istikrar ve güven için yeni AK Parti diyecek ve 3’te 3 yapacağız” dedi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da, “Sayın Başbakanımız Davutoğlu, Uşak’a gelecek ve ilimiz tarihi günlerinden birini yaşayacak. 7 Haziran gününe kadar kapı kapı dolaşarak, girilmedik ev ve sıkılmadık ev bırakmaya var mıyız? İnşallah hep birlikte 7 Haziran günü 3 vekil çıkaracağız. Yine Uşak AK Parti’ye ve hizmete sahip çıktığını gösterecek. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Şimdi 1 yıl önce göreve geldik ve hemen Kentsel Dönüşüm projesinin başlaması için girişimlerimizi başlattık. Şu anda Ankara-İzmir karayolu üzerinde yeni bir Uşak’ın yükseldiğini görüyoruz. Çünkü onlar konuşur AK Parti yapar. Bunun yanı sıra, kent park, mahalle konakları ve diğer projelerimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda 7 Haziran seçiminde eski Türkiye mi, yeni Türkiye’yi mi isteyeceğiz. Bu noktada bu seçim çok önemli. Bütün mazlum ve Müslüman toplumların göze 7 Haziran’daki sandıktan çıkacak sonuçta. Mazlumlara sahip çıkan tek hükümet AK Parti hükümeti oldu. Allah’ın izni ile yine mazlumun yanında olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER