UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

BAŞKAN CAHAN SSK EVLERİ PROJESİNİ VATANDAŞA EVLERİNDE ANLATIYORpost_views_covar Görüntüleme

kategorisinde, 07 Ocak 2015 - 19:12 tarihinde yayınlandı

SSK EVLERİ

SSK evleri projesi için ev sahiplerine giderek projenin nasıl olacağını ve bölgeye katacağı değeri paylaşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, merak edilenleri de cevapladı. Ziyaretlere Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Belediye Meclis Üyeleri Özer Erkek ve Emine Yıldırım ile Uşak Belediyesi Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtana da katıldı
Ziyaretlerde blok sahipleri ile proje konusunda ise mutabık kalındı. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bölgeye ivme kazandıracak projede bütün hak sahipleri ile bu şekilde buluşarak ortak aklı inşa edeceklerini belirtti. Hak sahiplerinin yapılan yönlendirmeler ile yanlış bir intibaya sahip olduklarını gözlemlediklerini ifade eden Cahan, “İlimizin her yönü ile imajının değişmesinde çabalarımız devam ediyor. Bu değişimde düşündüğümüz alanlardan birisi ise SSK Evleri diye bildiğimiz bölgeydi. Yaklaşık 80 bin metrekareyi modern ve yaşanabilir bir alana kavuşturacağımız projede, şahsi ve siyasi menfaatleri olanların hak sahiplerini yanlış yönlendirdiğini ziyaretlerimizde bir kez daha anladık. Biz projemizi anlattığımızda ise vatandaşlarımızdan tam destek aldık” dedi.
Projenin vücut bulması için bütün ekiplerin fedakarca çalıştığının altını çizen Cahan, yakın bir zamanda oluşacak modeli hak sahiplerine tanıtacaklarına dikkat çekti. Ziyaretlerin devam edeceğini ve projeyi tüm gerçekliği ile anlatacaklarını kaydeden Cahan, ”Belediyemiz hiçbir vatandaşının mağdur olmasını istemeyen bir yönetim anlayışındadır. Bu nedenle örnek olacak projemizi hak sahiplerine anlatmak için ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Netice itibari ile bölgede her vatandaşımızın bilgi sahibi olmasını sağlayacağız. İnanıyoruz ki toplantılarımızın sonucunda projemizin vizyonunu herkes fark edecek” ifadesini kullandı.
Kimse mağdur edilmeyecek
SSK Evleri’nin dönüşümü ile bölgede yaşayan hak sahiplerinin mülklerinin değerlerinin artacağını söyleyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kentimiz günden güne büyümektedir. Biz büyüme ile birlikte sağlıklı ve modern bir kentleşmenin birbirine paralel olarak sürdürülmesi ve şehrimizin imajının daha güzel olması için çalışıyoruz. Dönüşüm projeler ile kentimize nefes aldırmak istiyoruz. Dönüşüm projelerinden birisi de SSK Evleri’nin olduğu bölgedir. Bilindiği üzere biz bölgede yeni yapılaşmanın önünü kesecek bir meclis kararı almıştık. Akabinde bölgede yaşayan vatandaşlarımıza projemizi müjdeledik. Fakat projemizin akabinde şahsi ve siyasi beklentileri olanların vatandaşlarımızı yanlış yönlendirdiğini gördük. Bazı vatandaşlarımıza evlerinden olacakları, bazı vatandaşlarımıza ise başka bölgelere taşınacakları yönünde yanlış yönlendirmeler bulunmuşlar. Biz projemizde kimsenin mağdur olmayacağını ve yaşadıkları yerde hanelerine karşı iki kat kazanım sağlayacaklarını toplantılarımız ile anlatmaya başladık. Sonuç olarak ilk ziyaretlerimizde hak sahipleri bizlere inandı ve mutabık oldu” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER