UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

Başkan Cahan, “Termalde marka olmak hedefimiz”post_views_couyt Görüntüleme

kategorisinde, 20 Ekim 2014 - 13:22 tarihinde yayınlandı

Türkiye Belediyeler Birliği ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nce İzlanda’da jeotermal enerjinin kullanım alanlarını görmek amacı ile 8-12 Ekim tarihlerinde düzenlenen “İzlanda Teknik İnceleme Gezi Programı” düzenledi.

cahan

Türkiye Belediyeler Birliği ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nce İzlanda’da jeotermal enerjinin kullanım alanlarını görmek amacı ile 8-12 Ekim tarihlerinde düzenlenen “İzlanda Teknik İnceleme Gezi Programı” düzenledi.
Programa birliğe üye olan belediye başkanları katılırken, Uşak adına da Belediye Başkanı Nurullah Cahan katıldı. Jeotermal ve sağlık turizmi konusunda Türkiye’nin önde gelen ülkelerinden birisi olan İzlanda’da alınan bilgilerin Uşak’ta uygulanılırlığı konusunda ise teknik bilgiler alındı. Programın son derece faydalı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İzlanda’da uygulanan yöntem ve tekniklerin Uşak’ta yol haritası belirlemede önemli olduğunu bildirdi. Uşak’ın jeotermal suyunun Türkiye’nin her anlamı ile en kaliteli sularından birisi olduğunu söyleyen Cahan, “İlimizin gelecekte marka donelerinden birisi jeotermal kaynaklarımız olacak. Kaynaklarımızın en güzel şekilde kullanılması ve geleceği için ise jeotermal konusunda marka olmuş şehir ve ülkelerin kaynakları nasıl yönettiğini görmek doğru bir çalışmadır. Bu nedenle İzlanda’ya düzenlenen teknik gezi önemli bir çalışma oldu. Biz bu geziden oldukça faydalı bilgiler ile ilimize döndük. Bilgilerin uygulanabilirliği konusunda uzman ekiplerimiz ile yakın bir zamanda masaya yatıracağız” dedi.
Jeotermalde büyük hedefler olduğunun altını çizen Cahan, hedefler doğrultusunda bilimsel verileri de not defterlerine eklediklerine dikkat çekti. Marka Şehir Uşak hedefinde kentin marka değerlerini ön plana çekmek istediklerini dile getiren Cahan, “Göreve geçmemizin ardından marka şehri inşa etmek için tüm ekibimiz ile var gücümüz ile çalışıyoruz. Hedeflerimizde ilimizin değerlerini gün yüzüne çıkararak marka yapmak var. Termalimiz bizim öz kaynağımızdır. Biz bu potansiyeli de istenilen düzeyde kullanım yaparak Türkiye’de jeotermal konusunda marka olmuş kentleri arasına girmek istiyoruz. Aynı zamanda yerli ve yabancı sağlık turizminden faydalanmak isteyen vatandaşları da ilimize çekmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZBENZER HABERLER