UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 16:48

Basketbola Desteklerimiz Devam Edecekpost_views_couxx Görüntüleme

kategorisinde, 25 Kasım 2015 - 18:13 tarihinde yayınlandı

WWWWWWWWWWWWWWWWWWW

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte sporun en iyi noktalara gelmesi için belediye olarak sporun yanında durduklarını ve her türlü desteği sağlamaya devam edeceklerini belirtti

Uşak Sportif Basketbol Takımı teknik heyeti, antrenörleri ve basketbolcuları Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette basketbol takımının başarısı konuşuldu. Ayrıca takımın daha ileriye gitmesi ve hedeflere ulaşması için yapılacaklar da masaya yatırıldı. Başkan Cahan takıma desteklerinin süreceğini de müjdeledi.

Gururumuz oldu

Uşak Sportif Basketbol Takımı’nın aldığı başarılı sonuçlar ile kentin onur kaynağı olduğunu ileten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Başarının devam etmesi adına kent olarak kaynaşmalıyız” dedi Cahan, “Uşak Sportif kentimiz adına güzel işler yapmakta ve bizleri mutlu kılmaktadır. Bunun en somut örneğini ise geçtiğimiz haftalarda Galatasaray takımını yenerek göstermiştir. Performansları neticesinde maç eksiği olmasına rağmen yenilse de lider koltuğuna oturacak bir takıma sahibiz. Takımımız zor imkanlar ve küçük bütçeler olmasına rağmen dev yürekleri ile kentimizin gururu oldu” ifadesini kullandı.

Kent tanıtımına katkı

Başarının kentin tanıtımına da olumlu etki ettiğini dile getiren Cahan şunları kaydetti: “Marka ve sportif bir Uşak’ı vitrine taşıyacak ve kente sporu sevdirecek her türlü oluşumun yanındayız. Kentimizi ülke ve Avrupa gündemine taşıyan bir takıma sahibiz. Biz de bu bağlamda basketbol takımımıza daha çok destek vereceğiz”.

Başarımız tesadüf değildir

Uşak’ın basketbolda yer edinen marka bir şehir olma yolunda ilerlediğini anlatan Uşak Sportif Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ozan Bulkaz, “Sezon başında bizim başarılı olamayacağımızı düşünenler yanıldı. Biz takım olarak her zaman iddialıyız. Uşaklı kimliğimiz gereği de asla yenilgiyi hazmeden bir yapımız yok. Biz bu nedenle bundan sonraki maçlarımızda da güzel bir oyun sergileyerek hedeflerimize ilerleyeceğiz. Ayrıca üstte sağladığımız başarıyı kentimizde yaşayan gençlerimize empoze ederek ilimizin yeni neslinin de takımımıza katkısını sağlayacağız” şeklinde konuştu

Desteklerle daha da ilerleyeceğiz

Takımın antrenörlerinden Fatihhan Erdoğan ise, “Takımımıza gerek kentimizden, gerek komşu illerimizden ve yurt dışında yaşayan gurbetçilerimizden yoğun bir destek var. Takımımız bu destekle başarılamayanı başarmıştır. İlk defa birbirleriyle oynayan oyuncular bu yıl zirveyi parsellediler. Bize her konuda destek veren Başkanımıza ve Uşaklılara teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER