UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

BASRİ YILDIRIM’DAN KARAR:HEDEF 2023post_views_couyc Görüntüleme

kategorisinde, 01 Ekim 2014 - 22:09 tarihinde yayınlandı

BASRİ YILDIRIM: DURMAK YOK İL BAŞKANLIĞINA DEVAM, HEDEFİMİZ 2023

BASRİAK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, milletvekilliği aday adaylığını düşünmediğini söyledi. 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle gazetecilere bir açıklama yapan Basri Yıldırım, gündemle ilgili sorulara yanıt verdi. AK Parti Uşak İl ve İlçe Teşkilatları’nın kongre dönemine odaklandığını ve delege seçimi için listelerin askıya çıktığını belirten İl Başkanı Basri Yıldırım, 19 Ekim 2014 Cumartesi günü, delege seçimlerinin yapılacağını kaydetti.

Partisinin il ve ilçeler bazında yapılacak olan kongre döneminde tek liste prensibiyle hareket edeceğini söyleyen Basri Yıldırım, “Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapılan ve Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı İl Başkanları Toplantısı’nda önemli konuları görüştük. Özellikle kongre dönemi gündeme geldi ve tek liste ile hareket edilmesi düşüncesi ortaya atıldı. Buradaki temel amaç, partide birlik ve bütünlüğü sağlamaktır. Önümüzdeki dönemde ciddi bir seçim sürecine gireceğiz ve hiçbir kırgınlığa mahal vermeden, seçimlerden başarıyla çıkacağız” dedi.

YAŞLISINA SAYGI DUYMAYAN TOPLUM KÖRELİR

Öte yandan AK Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Osman Kutluay, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Yaşlısına, büyüğüne saygı göstermeyen, tecrübesinden istifade etmeyen bir toplumun körelmeye, atıl kalmaya yüz tutacağına kaydeden Osman Kutluay, “Bir toplumun hafızası niteliğini taşıyan, tarihten günümüze bilgi paylaşımını sağlayan değerli büyüklerimizin ikinci bahar niteliği taşıyan bu dönemlerinde sağlık, huzur ve refah içerisinde yaşamalarına yönelik çaba ve gayretlerimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum. 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesi ile tüm dünyadaki yaşlılarımızın bu gününü kutluyor, yaklaşan Kurban Bayramı arefesinde akrabalık bağlarının koparılmadığı, büyüklere ziyaretler ile geçirilen bayram tatlarının artarak yaşanmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER