UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

Basri Yıldırım”Türkiye mazlumun ve Mağdurun Yanındadır”post_views_couzp Görüntüleme

kategorisinde, 23 Ağustos 2014 - 22:04 tarihinde yayınlandı

Ak Parti Uşak  İl Başkanı Basri Yıldırım , 27 Ağustos’ta Ankara da yapılacak Ak Parti 1. Olağanüstü büyük kongre öncesi teşkilat ile bir araya gelerek bir takım açıklamalarda bulundu.

DSC07145

 

Yıldırım”Milletin partisi, birliğin adresi olan AK Partimiz 27 Ağustos’ta Ankara’da 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni yapacaktır. Partimiz bu kongreyle yeni genel başkanını seçecektir.Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Ağustos günü açıkladığı gibi, kongremizde genel başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’dur.Olağanüstü Kongremiz’de, tarihimizde ilk defa milletin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanıolan genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bayrak yarışındaemanet yeni ellere teslim edilecektir.27 Ağustos’ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır.AK Parti milletin umudu olarak doğdu. Partimizi 2001’de kurduğumuzda ülkemizher alanda mahrumiyetler ve krizler içindeydi. Milletimiz yokluklara, yolsuzluklara,yoksunluklara mahkum edilmişti. Biz milletin bize verdiği güç ile her bir soruna el attık.Bugüne dek başkalarının “yapılamaz” dediği bir çok büyük icraati gerçekleştirdik.Hayalleri gerçek yaptık. Ülkemizin çehresini değiştirdik.Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar her alanda yeni bir kalkınma hamlesi başlattık. Üretim arttı, ihracatta rekorlar kırıldı. Yıllardır bitirilemeyen projeler bitti.Ekonomimiz büyüdü. Türkiye ilklerle tanıştı. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal desteklere kadar her alanda milletimizin refahını yükselttik.AK Parti olarak siyaseti güçlendirdik ve itibar kazandırdık. Demokrasinin önündeki engelleri kaldırdık. İnsan hakları ve özgürlükleri genişlettik. Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreciyle, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Güven ve istikrar ortamını koruduk.Dünyada ülkemizi saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdik. Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugün dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk.Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık.Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik. Bizler AK Parti olarak bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz.

AK Parti herhangi bir parti değildir. Partimiz milletin bağrından çıkmıştır. Bizim partimiz“ben” demeden “biz” diyenlerin, “partimiz” demeden “milletimiz” diyenlerin partisidir.Millete hizmeti aşk ile sevda ile benimseyenlerin; durmadan çalışanların, birliği,kardeşliği bayrak yapanların partisidir.İşte bu yüzden milletimiz, 2002’den beri girdiğimiz her seçimde bize her seferinde daha büyük oranlarda destek vermiştir. Milletimiz gerek ülke yönetiminde, gerekse belediyelerde bize olan güvenini sürekli göstermiştir. Bizim çabamız, bu büyük güvene daha çok çalışarak, daha yeni işler yaparak layık olmaya çalışmaktır. Hep daha iyiyi, daha güzeli ve daha doğruyu aramaktır. Asla yorulmayarak, durmayarak, yılmayarak Türkiye’yi bir dünya gücü haline getirmektir. hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER