UŞAK 12°C
Yağışlı

BAYAN OKUR SOSYAL YARDIMLARA DEVAM EDİYOR310 Görüntüleme

kategorisinde, 25 Aralık 2016 - 1:08 tarihinde yayınlandı

img_20161225_020536

Bayan Okur “Bizleri toplum olarak bir arada tutan yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın hala çok güçlü olmasıdır”

İlimizde yardıma muhtaç ailelere destek amacıyla yürütülen çalışmalar Vali Ahmet Okur’un eşi Hatice Nur Okur hanımefendinin himayelerinde devam ediyor.

Merkez ilçe, bağlı ilçe ve köylerde yürütülen ve Bayan Okur’un yakından takip ettiği sosyal yardımlaşma ve dayanışma çalışmaları gönüllü yardımsever Uşaklı bayanların da katılımıyla daha fazla kişiye el uzatılmasına imkan veriyor.

Geçtiğimiz günlerde mucize çocuk Samet ile yakından ilgilenen, kaldıkları evin değiştirilmesi ve beslenmesiyle ilgili özel gıdaların temini hakkında çalışmaları başlatan Bayan Okur bu kez de yüzde 93 fiziksel ve zihinsel engeli bulunan 13 yaşındaki Şeref Akar’ın zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasıyla bizzat ilgilendi.

Şeref Akar’ın ihtiyaç duyduğu tekerlekli sandalyeyi teslim etmek için beraberinde yardımsever hanımlarla Şeref’in annesini ziyaret eden Bayan Okur bir aileyi daha sevindirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Bayan Okur “Devletimizin sağladığı imkânlarla birlikte halkımızın, duyarlı hanımların da harekete geçip yardım elini ihtiyaç sahiplerine uzatmaları çok ulvi bir davranış. Burada yardımın miktarı tutarı değil, toplum olarak birlik, beraberlik ve dayanışma hislerimizin giderek güçlenmesidir önemli olan.

Şeref’in tekerlekli sandalyeye kavuştuğunda gözlerindeki mutluluğu orada hissetmek çok özel bir duygu. Bu güzel dayanışmanın toplumumuza örnek olmasını diliyor, katkı sağlayan hanım kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER