UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

BBP ŞEHİD BAŞKANLARI İÇİN LOKMA DAĞITTIpost_views_covcp Görüntüleme

kategorisinde, 25 Mart 2016 - 7:53 tarihinde yayınlandı

Bekir Alperen; “Şehit Liderimizin Yolu Yolumuz , Ahlakı Ahlakımız Yüreği Yüreğimiz Davası Davamızdır.”

Büyük Birlik Partisi Uşak İl Teşkilatı, Büyük Birlik Partisi’nin kurucu Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun 7. ölüm yıldönümü nedeniyle Tiritoğlu parkında halka lokma dağıttı.

Etkinlikte konuşan BBP Uşak İl Bşk. Bekir Alperen yaptıkları etkinlik hakkında bilgiler verdi.

Alperen konuşmasında şunları söyledi; “Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ve yanındaki dava arkadaşlarının şehadetinin  7.yıldönümünde rahmetle anıyor bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun diyorum. Dik duran , doğru söyleyen, düz yürüyen, namlusunu milletine çevirmiş  tanka selam durmam,  diyen  Muhsin Yazıcıoğlu haksız bir dava uğruna sultanlık yapacağıma  haklı davamda  gerekirse tek başıma yürürüm diyebilen şehit liderimizin yolu yolumuz, ahlakı ahlakımız yüreği yüreğimiz  davası davamızdır.

Onun davası ilayı  kelimatullahtır. Nizam-ı  alemdir ve nihayi hedefi  rıza-ı  ilahidir.

• Davasını “davam“ adlı  şiirinde
• “Bir elime güneşi  bir elime  ay’ı  verseler
• İşte sana sonsuz nimet deseler
• Vallahi vazgeçmem bana verilen şu  hak davadan
• Ya bu yolda can verip  , ya  hedefe varmadan” diyen
• Şehit liderimiz  Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası  Kur’an ve sünnetin  yaşanması ve yaşatılması , yer yüzüne hakim olmasıdır. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası  haktır , rıza-i  ilahidir. Kısaca  davası  İslam davasıdır .Şehit liderimiz Muhsin  Yazıcıoğlu’nun hayatı  mücadelelerle geçti. İnandığı dava uğrunda gençliğini  hücrelerde  hapishanelerde yaşadı. Şahsi dava  peşinde koşmadı  onun davası hep milli ve islami oldu .
• “mukaddes davalarda  ölüm bile güzel
• Ey sonsuzluğun sahibi sana ulaşmak istiyorum”  diyerek 25 mart 2009 da keş
dağları beyaz gelinliğini giyerken  şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’da  beyaz kefenliğini giydi .
“durun kapanmayın pencerelerim  güneşimi kapatmayın
 beton çok soğuk üşüyorum”  diyen  liderimiz şehit oldu .
• Biliyordu ve inanıyordu ki,
• Ecel geldiğinde ne bir nefes fazla, nede bir nefes eksik yaşamayacaktı.
• Bunun için  nokta kadar menfaatler için  virgül gibi eğilmedi.

• Yapılan teklifleri kabul etmediği için yapılan tehditlere boyun eğmediği için alnının  akıyla  hak yolda  şehit oldu. O  şimdi  Tacettin dergahının sıcak kucağında yatmakta ve çok sevdiği  sonsuzluğun sahibine kavuşmakta şimdi  soruyorum!

Birileri için göz yaşı dökenler, Muhsin Yazıcıoğlu’nun  karlar altında keş dağlarında  üşüyerek şehit edilmesinde  vicdanları sızladı mı?   Acaba aradan geçen 7 seneye rağmen ne zaman şehit liderimizin kanına girenler bulunacak? Ne zaman kirli tezgahlar ortaya çıkarılacak? Fırat’ta bir koyun kaybolsa hesabı Hz. Ömer’den sorulurdu. Keş dağın da bir yiğit kayboldu hesabını kimden soracağız dosyayı çözmek ‘’ bizim namus borcumuzdur ‘’ dediniz. Neden hala namus borcunuzu ödemediniz.

21. yüzyılda, teknoloji dünyasın da, aydınlatılmamış bir kaza bizim için karartılmış bir cinayettir. Şunu herkes beynine kazısın ! Katillerini er ya da geç siz bulmasanız da biz bulacağız. Şehit liderim sen rahat uyu, alperenlerin sessizliği korkusundan değil sizden aldığı ahlak ve edebiyle hukukun üstünlüğüne inanmasındandır. Dava arkadaşların Alperenler  er veya geç hukukun içinde kalarak suçlulardan hesap soracaktır. Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.” Diyerek konuşmasına son verdi.

Alperen Ocakları ‘nın ve Uşak Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin başlatmış olduğu Üniversitelerde terör ve terörist istemiyoruz adlı imza kapmayası etkinliği ile sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER