UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

BELEDİYEDE Kİ AÇIĞA ALINMALARI ANLATTI256 Görüntüleme

kategorisinde, 27 Temmuz 2016 - 15:57 tarihinde yayınlandı

q1

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Belediyesinden 49 kişinin işten uzaklaştırılması hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Belediye bünyesinde çalışan 49 kişinin işten uzaklaştırılması hakkında spekülasyonlar yapıldığını söyleyen Cahan, yaşanan darbe sürecinin bilindiğini ve bu hain çetenin nerelere nüfuz ettiğinin hep birlikte görüldüğünü vurguladı.

Cahan konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Sayın Cumhurbaşkanımızın yaverinden tutun da Genelkurmay Başkanımızın yaverine kadar. Bizde Belediyemizde bize gelen istihbaratlar doğrultusunda bazı arkadaşlarımızı şu an açığa aldık. Kamuoyunda şu yanlış anlaşılıyor. Şu an yaklaşık 49 arkadaşımızla ilgili işlem yaptık. Bunlar henüz devlet memuriyetine son vermiş durumda değiliz. Tedbir olarak arkadaşlarımızı açığa aldık. Diğer kanuni hakları devam ediyor. Kendileri hakkında biz soruşturmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu açığa alınan arkadaşlarımızın arasında da her siyasi partiden arkadaşlarımız var. Yani herhangi bir parti yada kişi hakkında yapılmış bir hareket değil. Bu tamamen kurum içerisindeki istihbarat bilgilerine dayanan bir işlem. Bunun sonunda soruşturmaları hemen hızlı bir şekilde yapacağız. Bu yapıyla birlikte hareket ettiği sabit olan arkadaşlarımız hakkında netice işlemi yapacağız. Ama bağı olmayan ve bağını kesmiş olan. İradesini 15 Temmuz’da göstermiş olan arkadaşlarımıza herhangi bir işlem yapmayacağız. Bunu bazı basın yayın organları suistimal ediyor. Yargısız infaz oluyor şeklinde beyanatlar veriyorlar. Birde bunu siyasi malzeme yaparak bizim üstümüze yüklenmek istiyorlar. Biz tamamen burada resmi görevimizi yapıyoruz. Buradaki arkadaşlarımız hakkında soruşturmalar sonucunun neticesini de sizlerle paylaşacağız.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER