UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

BELEDİYEDEN İŞİTME ENGELLİLERE DESTEKpost_views_covie Görüntüleme

kategorisinde, 07 Ekim 2015 - 18:12 tarihinde yayınlandı

ELELE

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentte her kesimden herkesin sporu sevmesi için projeler yaptıklarını söyledi. Cahan, “Engelli kardeşlerimizin de spor yapmalarını önemsiyoruz. Bu nedenle işitme engelli vatandaşlarımıza da spor konusunda destek veriyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi sporun ve sporcunun yanında olan bir anlayış ile çalışmalarına devam ediyor. kentte farklı spor dallarına verdiği destekle son zamanlarda Türkiye ve uluslar arası başarılara vesile olan Belediye, engellilerin de spora teşvik edilmesi amacıyla proje üretiyor. Engelli dernekleriyle sürekli istişare içinde olan Belediye son olarak İşitme Engelliler Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Derneğiyle örnek bir çalışmaya imza attı. Derneğe 18 eşofman takımı, 18 forma, 18, şort ve 18 tozluk hediye edilerek spora teşvik konusunda bir adım daha atıldı.  Başkanlık makamında yapılan malzeme tesliminde İşitme Engelliler Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Asım Demirayak ve Spor Müdürü Önder Yıldız da hazır bulundu

Engelliler spora teşvik edilmeli

Uşak’ta sporun yanında bir belediyecilik yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”Her anlamda sportif aktivitelere destek oluyoruz” ifadesini kullandı. Bu kapsamda engellilerin spor yapmalarını da önemsediklerini bildiren Cahan, “Uşak, spor kenti olma yolunda ilerlemektedir. Bireysel ve takım oyunlarıyla ilimiz adından sıkça bahsettirmeye başladı. Bizler de bu başarını bir parçası olmanın heyecanını yaşıyoruz. İlimizde engellerin spor dallarında da engelsiz olması hedefiyle çıktığımız yolda başarılar elde ediyoruz. Bu kapsamda İşitme Engelliler Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Derneği’ne de destek verdik. Dernek üyelerine verdiğimiz bu destekle inanıyoruz kiş daha çok sporun içinde olacaklar” dedi.

Engelliler konusunda yaptıkları çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını belirten Cahan, halterde aldıkları Türkiye şampiyonluğunun bunun bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Destekler devam edecek

Uşak’ın kısa sürede spor kenti olacağını anlatan Cahan, “Belediyemiz sporda marka bir şehir hedefine ciddiyetle ilerlemektedir. Bu konuda proje yaparak ilimizin sporu seven yeni neslinin ortaya çıkmasını hedeflemekteyiz. Bu nedenle spor konusunda gelecek her türlü projeye de destek vereceğiz” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER