UŞAK 12°C
Yağışlı

BEŞİR DERNEĞİ DEMOKRASİ NÖBETİNE DEV BAYRAKLA DESTEK OLDU330 Görüntüleme

kategorisinde, 30 Temmuz 2016 - 21:08 tarihinde yayınlandı

15 Temmuz darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ardından,Uşak’ta devam eden demokrasi nöbeti, her gün siyasi partiler, sivil toplum kurumları ve kamu çalışanlarının katılımıyla devam ediyor.

Ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklarda yürüyen halk demokrasiye el birliği ile sahip çıkıyor.

Beşir Derneği Uşak Şubesi de Dernek üyeleriyle beraber 16 metrelik dev Türk bayrağı ile Belediye önünden yürüyüş başlattı ve kent meydanına kadar yürüyerek demokrasiye destek verdi.

AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,Beşir Derneği Uşak Şube Başkanı Ekrem Türkay ve vatandaşların yer aldığı yürüyüş sırasında, dev Türk bayrağını taşıyan gençler vatandaştan alkış aldı.

Beşir Derneği Uşak Şube Başkanı Ekrem Türkay, darbe girişimine karşı milletin omuz omuza verdiğini belirterek, “Dernek olarak bu yürüyüşe bir katkı sağlamak istedik ve 16 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağını hazırlattık.Gençlerimiz bu anlamlı mücadelede bizi yalnız bırakmadılar. 15 Temmuz, Türk demokrasisi için bir dönüm noktasıdır ve vatandaşın bir araya gelmesini sağlamıştır. Bu nedenle Türkiye’nin önü açıktır. Ülkemiz hiç bir terör örgütüne meydan vermeyecektir ve büyüklüğü daha da artacaktır” dedi.

Demokrasi nöbetinin büyük bir başarı olduğunu kaydeden Türkay, “İlimizi yönetenler, Valimiz, belediye başkanımız, siyasi parti il başkanlarımız ve milletvekillerimiz, sivil toplum kurumları ve halkımız hep birlikte bir mücadele veriyorlar. Bu çok anlamlı bir mücadeledir ve bu direnişe destek devam edecektir. Meydanlar, darbe tehlikesi tamamen yok olana kadar dolup taşacaktır” dedi.

DSC_0121

qq1 qq2

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER