UŞAK 15°C
Az Bulutlu

BİNLERCE UŞAK’LI DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİNDE MEYDANI DOLDURDU352 Görüntüleme

kategorisinde, 08 Ağustos 2016 - 20:42 tarihinde yayınlandı

 q11 q12

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY Terör örgütünü yanlısı hainlerin darbe kalkışmasının ardından meydanlarda devam eden demokrasi nöbeti Türkiye’nin 81 vilayetinde eş zamanlı olarak milyonların katılımıyla bir kez daha gerçekleştirildi. Demokrasi ve şehitler mitinginde binlerce vatansever Uşaklı bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri, TBMM Başkanı, İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerinden yoğun katılımın olduğu İstanbul Yenikapı Meydanındaki “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” şölen havasında geçti.

Uşak’ta da aynı saatlerde başlayan ve binlerce kişinin katılımıyla başlayan Demokrasi ve Şehitler Mitingine vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla katıldı.

15 Temmuz Şehitler Meydanındaki Demokrasi ve Şehitler Mitingine Vali Ahmet Okur eşi Hatice Nur Okur ile birlikte katılırken, Uşak milletvekilleri Alim Tunç, Mehmet Altay, Özkan Yalım, AkParti İl Başkanı Servet Kuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Garnizon Komutanı Albay Nedim Selbisu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ve binlerce Uşaklı vatandaş katıldı. İstanbul’dan canlı yayınlanan ve yaklaşık 4 saat süren program dev ekranlardan izlendi.

Saygı duruşu ve milyonların okuduğu İstiklal Marşının ardından şehitlerin ruhuna hediye edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından konuşmalar gerçekleştirildi.

Uşak demokrasiye sahip çıktı

Mitingde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kentimiz 15 Temmuz 2016 tarihinde alçakların hain kalkışmasına karşı gereken cevabı en güzel şekilde vermiştir. Darbeye ve demokrasiye uzanan ellere hep birlikte karşı çıkan hemşehrilerimiz demokrasi nöbetleriyle sabahlara kadar kutlu bir bekleyiş sergiledi. Bugün de ülkemizin her ye rinde olduğu gibi demokrasi nöbetleri ilimizde de taçlandı. Bizleri bugüne dek yalnız bırakmayan hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Buradan tüm dünyaya hain emelleri olanlara en güzel cevabın verildiğini düşünüyoruz” dedi.

Brilik ve beraberliğimiz daha da güçlendi

Uşak Valisi Ahmet Okur,  ise yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hep birlikte tek yürek olarak ülkesine, demokrasiye sahip çıkmaya devam ettiğini belirterek, “Bu birlik ve beraberlik ülkemizi daha da güçlü kılacak. Demokrasiye sahip çıkan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınla milyonlara hitap ettiği konuşmanın ardından program sona erdi.

İlimiz protokolü de programın sonunda birlik ve beraberliğimizi bir kez daha pekiştirdiğimiz Demokrasi ve Şehitleri Mitinginin ardından Vali Ahmet Okur ile birlikte sahneye çıkarak halkı selamladı.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER