UŞAK 21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
DOLAR
5,8489
EURO
6,5627
ALTIN
238,38
BIST100
95.953

BİR FIRAT KALKANI DA ÜNİVERSİTELERE GEREK165 Görüntüleme

kategorisinde, 18 Şubat 2017 - 11:14 tarihinde yayınlandı

BİR FIRAT KALKANI DA ÜNİVERSİTELERE GEREK

TARİH 20 Şubat 2015.
Bugün, yurdun dört bir yanındaki ilim yuvalarımıza sülük gibi yapışan; bölücü, yıkıcı, millet ve ümmet düşmanı hainler, bir kardeşimizi daha şehid etmişti. Bölücülere karşı hem fikri hem de fiziki mücadelesini yürüten kardeşimiz, tıpkı dağlarda ve şehirlerdeki abilerinin hainlere karşı yürüttüğü mücadelenin aynısını Ege Üniversitesi kampüsünde yürütüyordu. Genelde sürüler halinde yaşayan bölücü hainler, askere ve polise attığı pusunun benzerini planlayıp, Fırat kardeşimizi kampüste bıçaklarla sopalarla ölümcül saldırıya maruz bırakmıştır. Bu saldırı neticesinde şahsımın hem ilim hem de vatan şehidi olarak nitelendirdiği FIRAT ÇAKIROĞLU kardeşimiz şehadet mertebesine ulaşmıştır.

Bölücü hainlerin, üniversitelerimizde gençliğimizi katleder hale gelmesine artık devlet ve millet olarak dur dememizin vakti gelmiş hatta bu vakit geçiyor. Eğer zamanında önlemimizi almış olsaydık Fırat gardaşımız yanımızda idi, o çok sevdiği Tarih bölümünü bitirip bu milletin evlatlarına hayırlı bir muallim olacaktı.

Terörün töremelerinin, ilim sevdalısı Anadolu evlatlarıyla aynı sıralarda eğitim alması hiçbir akla, izana ve vicdana sığabilecek bir durum değildir. Vatana ve millete hiçbir hayırı olmadığı halde, verdiğimiz vergilerle devletten binlerce lira maaş alan bölücü ve terörist sözde akademisyenlere de ne yapılması gerektiğini söylememize gerek yok sanırım. Bizler, milletin ve ümmetin sevdalısı gençleriz. Bu gençlik milli ve manevi duygularının varlığıyla, önümüzdeki onlarca yıl boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olacaktır. Siyasi görüş ayırt etmeden bu sevdaları içinde barındıran herkes bizim özbeöz gardaşımızdır. Öğrenci ve akademisyen kılıklı bölücüler unutmasın ki bu millet, bu gençlik hepsinden teker teker hesap soracaktır. Evet, şunu da unutmayın, üniversitelerimizde yuvalanmış hainlere karşı hepimiz birer FIRAT’ız.

M.GÖKCAN AKÜZÜM

Etiketler:
YORUM YAZBENZER HABERLER