UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

BİR ŞEHRİ TANITMAK İÇİN İLK ÖNCE TANIMAK GEREKİR744 Görüntüleme

kategorisinde, 09 Mart 2019 - 0:38 tarihinde yayınlandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü öğrencilerinin projesi olan ‘Kardeş Okul Projesi’ kapsamında  Bozkuş İlkokulu, Bozkuş Ortakolu bu öğretim yılında kardeş okul seçildi.

Kardeş okullardan gelen öğrenciler ve etkinliğe destek veren kurum  müdürleri ve temsilcileri  15 Temmuz şehitler meydanında toplandı.

Burada konuşan Anadolu Üniversitesi Uşak İl Temsilcisi Öğretim Görevlisi Ahmet Mıdık; “Uşak’ımız Türkiye’de tanınmayan illerden bir tanesi,  bu projeyle  öğrencilerimize yatırım yapıyoruz ki onlar da ileride tanıdıkları bildikleri şehirlerini daha iyi tanıtabilsinler” dedi.

Mıdık ; “Okullarımızın öğrencileri ki bu öğrencilerimizin birçoğu taşımalı sistemle köylerden geliyorlar. Bunları ilkler kenti dediğimizin Uşak’ımızın tarihi ve turistik mekanlarını gezdirip onlara tarih bilincini aşılamak, yaşadıkları şehre karşı aidiyet duygularını sahiplenme  duygularını aşılamak için bu projeyi geliştirmiş bulunmaktayız. Öğrencilerimize yatırım yapıyoruz ki onlar da ileride tanıdıkları bildikleri şehirlerini daha iyi tanıtabilsinler. Bilindiği üzere Uşak’ımız Türkiye’de tanınmayan illerden bir tanesi işte bu kapsamda projenin amacına ulaşılacağını düşünüyorum.” “ şeklinde konuştu. Mıdık konuşmasının sonunda kendilerine sağladığı desteklerden dolayı  Uşak İl Özel idaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı’ya,   Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Çakar’a  ve İl Milli Eğitim Müdür Bülent Şahin’e teşekkür etti.

Konuşmanın ardından PTT Hizmet Binasına giden öğrencilere bina önünde PTT Uşak Başmüdürü İsmail Ertaş’tan PTT’nin işleyişi hakkında bilgiler aldı. Buradan ayrılan öğrenciler kent müzesini ziyaret etti. Rehberler Ömer Aşçı ve Cengiz Doğan’ın eşliğinde müzeyi gezen  öğrenciler kent tarihi hakkına bilgiler alırken bol bol fotoğraf çektiler.

Gün boyunca Atatürk Entoğrafya müzesini,  Uşak Arkeoloji müzesini, Uşak Belediyesini,  Bedesten Çarsısını, Burma Camii, eski Uşak evlerini ziyaret eden öğrenciler günün sonunda  Uşak Devlet Demir Yollarının katıklarıyla trene binip  şehir turu yaptılar.

Etkinliğin açılışına Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Aydın, PTT Başmüdürü İsmail Ertaş, Uşak Esnaf Odaları Birlik Başkanı Atalay Savaş,  Uşak İl Kültür Turizm Müdürü Şerif Söyler,  İskender Pala il Halk Kütüphanesi Müdürü Muhammet Özdemir, Bozkuş İlköğretim Okulu Müdürü ve öğretmenleri, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri ve kulüp üyeleri katıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER