UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

BİRLİKTE BAŞARALIM320 Görüntüleme

kategorisinde, 23 Şubat 2017 - 6:19 tarihinde yayınlandı

IMG_20170223_071814

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Uşak Üniversitesi ortak projede buluştu.

Çocukların her türlü korku ve endişeden uzak eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri, başarılarının arttırılarak suç ortamından uzak tutulmaları amacıyla “BİRLİKTE BAŞARALIM” projesi hayata geçirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü konferans salonunda Uşak Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından 2 oturum halinde toplamda 240 kişiye proje anlatıldı.

Proje kapsamında; güvenli bir okul ikliminin oluşturulması ve toplum üzerindeki algısının artırılması, olası risk ve tehlikelerin önlenmesi, özellikle okullarda meydana gelen şiddet, bilişim güvenliğini ihlal etme ve bağımlılık gibi sorunlara karşı etkin çalışmalar yapılması konularında, suça sürüklenen ve risk grubundaki öğrencilerin aileleri ile birlikte ilkokul, ortaokul, lise ve dengi kurumların yöneticileri ve rehber öğretmenlerine yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi.
Emniyet tarafından,geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her türlü suç ve suç ortamından uzak bir şekilde eğitim-öğretimine devam edebilmesi için çalışmalarımıza kararlılıkla devam edilecektir denildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER