UŞAK 12°C
Çok Bulutlu

BİZ BU MÜCADELEDE SESSİZ KALAMAYIZpost_views_covbx Görüntüleme

kategorisinde, 18 Ocak 2016 - 16:22 tarihinde yayınlandı
aaa
Uşak Öğrenci Meclisi Başkanı Barış Sorkun, havaların soğumasıyla beraber kış şartlarında mücadelenin daha da zorlaştığı Türkmen Dağı için, öğrenci meclisi olarak, yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Uşak İl Öğrenci Meclisi Başkanı Sorkun, Türkmen Dağı’nda vatan mücadelesi verildiğini aktardığı açıklamasında, “Biz soğuk havalarda okullar tatil olacak mı diye bakarken, onlar her dakika atılacak bir bombayı bekliyor. Onlar, bir millete karşı değil, hainler toğluluklarının hem havadan hem karadan yürüttükleri terör saldırılarına karşı dik durmak için mücadele ediyorlar. Sivil olup olmadığına bakmadan, DAEŞ bahanesiyle soydaşlarımızın topraklarını kana bulamaya çalışan hain Eset ve adeta terör hizmeti veren Rusya, soydaşlarımıza saldırılar düzenliyor” dedi.
“Biz bu mücadelede sessiz kalayamayız”
Sorkun açıklamasının devamında, “Uşak öğrenci meclisi olarak bu tip konularda öğrencilerin sessiz kalmaması gerektiğine inanıyoruz. Bizler şuurlu bir nesil olarak hareket etmeliyiz. Zor durumda kalana yardım bizim ecdadımızın bizlere bıraktığı mirastır. Bizler yapacağımız yardımla aslında emanetimize sahip çıkmış olacağız” dedi.
Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’e kampanya hakkında bilgi aktardığını ve Şahin’in de yapılacak olan kampanya konusunda kendisine tam destek verdiğini aktaran Sorkun, “Sayın Milli Eğitim Müdürü’müze tereddütsüz desteğinden dolayı teşekkür ederiz. Yardım kampanyası tamamlandığında yollanacak olan tırda, sizlerin de her türlü desteğinizi bekliyoruz. Unutmamak gerek ki, her an silah sesiyle büyüyen çocuklara bir battaniye, bir bebek bisküvisi veya o zor koşullardaki anneye bir paket de olsa un yollamak çok da büyük bir şey değil. Fakat kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, onlarla olduğumuzu ifade etmenin önemi oldukça hassas ve büyüktür. Türkmen Dağı yalnız değildir. Türkmen Dağı düşerse, bunun hesabını veremeyiz” dedi.
Kampanyaya yardımda bulunmak için iletişim;
Telefon: 05423728550 – 05059741299
Mail: bar-sor-1999@hotmail.com

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER