UŞAK 17°C
Az Bulutlu

UŞAK’A BÖLGENİN HAVASINI EN İYİ YANSITAN STANT ÖDÜLÜpost_views_couyu Görüntüleme

kategorisinde, 31 Ocak 2016 - 21:15 tarihinde yayınlandı

X X1

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’nda Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odasının güç birliği ile hazırladığı Uşak standı, ‘Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stant’ ödülüne layık görüldü.

28 Ocak – 31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da fuar katılımcıları arasından çeşitli kategorilerde yapılan değerlendirmeler ile belirlenen “en iyiler” ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Bu yıl 20.si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’nda Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odasının güç birliği ile hazırladığı Uşak standı, ‘Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stant’ ödülüne layık görüldü.

71 ülkeden 4500 katılımcının yer aldığı EMITT-2016 Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan standın “Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stant” ödülüne layık görüldüğünü belirten Vali Ahmet Okur, “Standımızda ‘Keşfedin çok şey bulacaksınız’ sloganıyla şehrimizin en gözde tarihi turistlik mekânları ile Uşak’a has olan kültürel özellikleri yansıtarak ziyaretçilerimizin şehrimizi daha iyi tanımasını hedefledik. Ayrıca şehrimizde bulunan dünyanın uzunluk bakımından en büyük ikinci kanyonu ve bu kanyon üzerinde kurulan cam teras canlandırmasıyla ziyaretçilerimize adeta kanyonda dolaşma hissiyatı verdik. Diğer taraftan dünyaca ünlü Uşak halılarını da hem görsel anlamda hem de standımıza kurduğumuz halı tezgâhı ile nasıl bir el emeği, göz nuru üretim olduğunu vurgulayarak ziyaretçilerimize anlatmaya çalıştık” dedi.

İyi bir organizasyonla uluslararası bir çalışmaya imza atan Ekin Fuar A.Ş.’ye teşekkür eden Vali Ahmet Okur layık görülen ödülü tüm Uşaklılar adına aldığını ifade etti. Vali Okur, “İlimizin tanıtılması bir ekip işidir. Bunun için başta Valiliğimiz olmak üzere yoğun bir çaba sarf ettik. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Nurullah Cahan ve UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet ile Yönetim Kurulu üyelerine, Valiliğimiz adına çalışmaları yürüten Vali Yardımcımız Halil İbrahim Ertekin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Şerif Arıtürk ile fuar alanında standımızı ziyaret eden misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayan organizasyon ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER