UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

BOTOX İLE TERLEMEYE SONpost_views_couya Görüntüleme

kategorisinde, 06 Nisan 2016 - 12:52 tarihinde yayınlandı

uzm.dr özgür yürüker (1)

BOTOX İLE TERLEMEYE SON
Sıcaklara Meydan Okuyun!
Kısa sürede uygulanan terleme için botox tedavisi bütün yazı rahat geçirmenizi sağlıyor.
Havaların ısınmaya başlaması ile hem kadınların hem de erkeklerin en büyük sorunlarından biri aşı terleme gündeme geliyor… Aşırı terleme, yaşamı ve çalışma hayatını sosyal ve duygusal açılardan son derece olumsuz yönde etkiliyor. Tıpta birçok alanda etkin tedaviler sağlayan botox, terleme tedavisinde de başarılı sonuçlar veriyor.
Medical Park Uşak Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr.Özgür YÜRÜKER, aşırı terleme şikâyeti bulunan kişilerin yaşadığı bu sorununa karşı şikayet bölgesine göre (koltuk altı, el içi, ayak tabanı) botox uygulamasını önerdi. Terlemenin özellikle koltuk altında terden oluşan görüntünün insanların sosyal ortamlarda psikolojik olarak sorun yaşamalarına ve kişinin kendinde güven eksikliğine neden olabildiğini ifade eden Uzm.Dr.Özgür YÜRÜKER, “Havaların ısınmasıyla birlikte insanlardaki terleme sorunları daha da arttığını, çözüm olarak botox yöntemi ile terleme tedavisi yapılmasını önermektedir. Anti aging için kullanılan botilinum toksin (botox) tedavisi koltuk altı terlemelerinin engellenmesinde de güvenle kullanılıyor. Ortalama 15-20 dakikada lokal şartlarda uygulanabilen ve sonuçları son derece yüz güldüren bir işlem” dedi.
Ortalama 20-30 dakika içindeki yapılan pratik bir uygulama ile el içi, ayak tabanı ve koltuk altındaki terlemeye karşı uzun süre rahatlık sağlanıyor. “Uygulama yapılacak alanlar belirlenir ve botox minimal dozlarda cilt içine uygulanır. Bu yöntem ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyetlerini azaltarak terlemeyi birkaç kat azaltır ve ortalama etki süresi 6 aydır. Tedavi için defalarca zaman ayırmadan ve cerrahi herhangi bir bakıma gerek kalmadan ortalama 6 ay boyunca hem terlemenin miktarı oldukça azalır, hem de terin rahatsız edici kokusundan kurtulunur. Uygulamadan sonra 72 saat içinde beklenilen etki başlar ve 1-2 hafta içerisinde etkisi tam olarak oluşur. Uygulamanın genel vücut işlev ve fonksiyonlarına zararlı bir yan etkisi yoktur.
Deneyimli ve uzman kişilerde tarafından uygulanan bu yöntem,gerek kadın gerekse erkeklerde, birçok yaş grubunda tercih edilmekte ve yüz güldüren sonuçlar elde edilmektedir.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER