UŞAK 8°C
Sisli

BOZKUŞ CADDESİ YENİLENDİpost_views_covac Görüntüleme

kategorisinde, 15 Ekim 2015 - 19:49 tarihinde yayınlandı

V

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte imar planında görünen, fakat filen olmayan yolları açtıklarını belirtti. Cahan, “Bu şekilde olan 40 metrelik yollarımıza da çözüm buluyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi kentte yollar ile ilgili çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ana cadde ve yollarda köklü değişimlere giderek modern bir kenti hedefleyen Belediye, trafiğin daha iyi duruma gelmesi açısından da önemli adımlar atıyor. 2015 yılında bozuk yol kalmaması hedefiyle yapılan çalışmalara imar planında görünen ve fiilen olmayan yolların yapımı da dahil edildi. Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan Bozkuş Caddesi 40 metrelik yoluna kavuştu. Yapılan yolla ilgili Belediye Başkanı Nurullah Cahan da incelemelerde bulundu. Başkan Cahan’a Fen İşleri Müdürü Mustafa Dayıoğlu ve bölge halkı da eşlik etti.

Kötü görüntüler yerini modern görüntülere bıraktı

Kentte her anlamda yollarla ilgili verimli bir dönem geçirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, çalışamaların faydalarını gördüklerini söyledi. Cahan, “Kuzey mahallelerimizi kalkındırmak için çalışmalarımız sürüyor. Bu bağlamda kentimizin her noktasında olduğu gibi kuzey bölgelerimizi de şehirleşme anlamında önce yollarla, sonra parklarla yaşanabilir bir hale getirmek istiyoruz. Biliyoruz ki yol medeniyet demektir. Bu amaçla imar yolunda olan, fakat filen olmayan 40 metrelik yollar konusunda da ciddiyetle çalışıyoruz. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bozkuş Caddesi de bu konuda sıkıntı yaşıyordu. Arkadaşlarımız yolumuzun açılmasını sağladıktan sonra malzeme serimi ve asfaltlamasını gerçekleştirdi. Kısa sürede yolumuzun kaldırımları, refüjleri ve kavşağını bitirerek en güzel hale getireceğiz. Bozkuş Caddemiz kuzey çevre yoluna bağlanacak olması nedeniyle de büyük fayda sağlayacak.  İzbe ve kullanıma uygun olmayan yolu modern bir hale getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Sesimize kulak verdi

Mahallerinde seslerine kulak verildiği için mutlu olduklarına değinen mahalle sakinlerinden  Ahmet Meral, ”Burası resmen bir çöplüktü. Biz mahalle halkı olarak durumdan son derece rahatsız oluyorduk. Ayrıca tekin bir bölge izlenimi vermiyordu. Bizim burayla ilgili beklentilerimize Belediye Başkanımız Nurullah Cahan cevap verdi. Şu an yollarımızın bu hale gelmesinden  dolayı gurur duyuyoruz” ifadesini kullandı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER