UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

BTP DÖNEMİNDE KADINLAR HİZMETÇİ DEĞİL EVİNİN KRALİÇESİ OLACAK304 Görüntüleme

kategorisinde, 09 Mart 2019 - 1:10 tarihinde yayınlandı

BTP Döneminde Kadınlar Hizmetçi Değil Evinin Kraliçesi Olacak

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Uşak Kadın Kolları Başkanı Havva Çakın bir mesaj yayımladı.

Çakın; “BTP Döneminde Kadınlar Hizmetçi Değil Evinin Kraliçesi Olacak” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Uşak Kadın Kolları Başkanı Havva Çakın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Toplumumuzun temel taşı, İstiklalimizin ve Cumhuriyetimizin cefakâr mimarı Türk Kadını ne yazık ki günümüzde hak ettiği yeri bulamadığını dile getiren Çakın şöyle devam etti:

“Uygulanan yanlış politikalar, toplumun her kesimini derinden etkilemiş, en ağır faturaları da kadınlarımıza kesmiştir. Fedakâr Türk kadını sokakta taciz, evde şiddetle burun buruna yaşarken bir taraftan çocuklarına sağlıklı bir eğitim vermek için uğraşmak, bir taraftan da bazen biyolojik gücünü bile aşan ağır işlerde çalışmak zorunda kalmaktadır. Bu yüzdendir ki insanı tüm projelerinin merkezine oturtan BTP, Türk kadını için mutluluğun umudu olmuştur. Genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın tezi olan, sahasında uzman yüzlerce bilim adamının ayakta alkışladığı, Milli Ekonomi Modeli, tüm ekonomi anlayışlarını tasfiye ederek ekonomiyi yeniden tarif etmiş ve kurtuluşun reçetesini göstermiştir. Milli Ekonomi Modeline göre; milletin en önemli varlığı, toplumun gerçek mimarı olan kadınlardır. BTP iktidarında kadınlara ekonomik özgürlüğünü, ev hanımı maaşıyla birlikte bizzat devlet verecektir. Böylece kadın, üç kuruşu hesap eden, istemediği işleri yapmak zorunda kalan, şiddet gören ve buna rağmen toplumda tercihleri önemsenmeyen birey olma durumundan kurtulmuş olacaktır. Milli Ekonomi Modelinde, devlet baba, doğum ikramiyesi ile anne olan her kadına sahip çıkıp, doğurduğu bebeğine de maaş bağlayarak her bireyinin geleceğini bizzat koruma altına alır. Bu maaş, imkânsızlıklar yüzünden okuyamayan kız çocuklarını da eğitimli bir birey olarak topluma kazandıracaktır.”

Şehit aileleri, dul ve yetimlerin her türlü ihtiyaçları devlet himayesinde karşılanacağını dile getiren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Uşak Kadın Kolları Başkanı Havva Çakın: “Asrın projesi olan “Vatandaşlık Maaşı” ile Türk kadını Türk olmanın onur ve vakarını doya doya tadacaktır. Kısacası BTP iktidarı ile topyekûn milletimiz ve özellikle de kadınlarımız, fakirliğe elveda diyecek, sadece bir günü değil, bütün bir yılı kadınlar günü olarak yaşayacaktır. Bu vesile ile mutlu bir geleceğin müjdesini vererek kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlar, ülkemiz ve tüm dünya için hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER