UŞAK 12°C
Yağışlı

BU GÖRÜNTÜLER ARTIK TARİH OLUYOR311 Görüntüleme

kategorisinde, 08 Haziran 2016 - 17:28 tarihinde yayınlandı

Q1 Q2 Q3 Q4 Q5 Q6

Bu Görüntüler Artık Tarih Oluyor

Cahan,”Dokuzsele Kentin Gerdanlığı Olacak”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’nde kent merkezinde çalışmaların başladığını kaydederken, “İlimizin merkezinde örnek bir çalışma olacak. Kötü görüntüler artık tarih olacak” dedi.

Uşak Belediyesi’nin projeleri arasında yer alan Dokuzsele Deresi Islah Projesi hız kesmeden devam ediyor. Yaklaşık 9 kilometre uzunluğunda olan ve 30 milyon TL’ye mal olacak projede kent içinde kalan kısımların çalışmalarına başlandı. Kısa sürede bitirilmesi ön görülen projeyle kentin yeni yaşam alanlarının ortaya çıkarılması hedefleniyor.

Sona yaklaştık

“İlimizin gerdanlığının vücut bulması adına son adımları atıyoruz” diyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kent içi çalışmalara Burma Cami civarında başlandığını müjdeledi. Cahan şunları kaydetti: “Kentimizde değişimi ve gelişimi yakalamak adına gece gündüz demeden çalışıyoruz. Tüm ekiplerimiz yaşanabilir bir şehir için fedakarca çalışıyor. Uşak’ın mega projelerinin de ilerlemesi adına üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Bunlardan birisi de Dokuzsele Deresi Islah Projesidir. Projemizin geçtiğimiz yıl revize edilmiş haliyle kent merkezi dışında kalan kısımlarına başlanmış ve bitirilmişti. Şu anda kent merkezinde kalan kısımların çalışmalarına da başlandı. Artık Uşak’ın merkezinde kötü ve çirkin görüntüleri görmeyeceğiz. Kısa sürede kent merkezindeki çalışmaları da bitirerek yeni yaşam alanlarının çıkmasını sağlayacağız”

Kentsel Dönüşüme de etki edecek

Projenin Kentsel Dönüşüm Projesine ayrı bir hava katacağına işaret eden Cahan, “Dokuzsele Deresi Islah Projesi gibi Kentsel Dönüşüm Projesi de son aşamalara geldi. Bu projemiz de kısa sürede bitecek. Dokuzsele Deresi Islah Projesi, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin içinden geçmesi nedeniyle önem kazanmaktadır. Projemiz kentsel dönüşüme ayrı bir hava katacak. Bu vesileyle projede emeği geçen başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu olmak üzere herkese teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER