UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK EBEDİYETE İNTİKALİNİN 77. YILINDA SAYGIYLA ANILDIpost_views_couyv Görüntüleme

kategorisinde, 10 Kasım 2015 - 16:01 tarihinde yayınlandı

VBV

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılı nedeniyle Uşak’ta anma programı düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan anma programları, Vali Ahmet Okur’un Valilik çelengini sunmasının ardından saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilen Türk Bayrağı daha sonra yarıya indirilmesiyle Atatürk Anıtı önündeki program sona erdi.

Anma programı daha sonra Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. Alper Günbayram Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programda, Atatürk’ün askeri kişiliği ve hayatı anlatıldı.

Şiirlerin okunmasıyla devam eden törende, sinevizyon gösterisinden sonra, oratoryo sergilendi.

Programda ayrıca Uşak Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doc. Dr. Murat Öntuğ, Mustafa Kemal Atatürk’ün Uşak ziyaretleri ile ilgili sunum yaptı.

Anma programına katılan Vali Ahmet Okur, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve protokol üyeleri daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan resim sergisini gezdi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER