UŞAK 10°C
Çok Bulutlu

Cahan, “Hentbolda da Desteklerimiz Olacak”post_views_covgh Görüntüleme

kategorisinde, 25 Kasım 2015 - 18:16 tarihinde yayınlandı

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Uşak’ı bayanlar kategorisinde Hentbol 1. Ligi’nde temsil eden Genç Uşakspor oyuncuları ve teknik heyeti belediyeyi ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Nurullah Cahan hentbol takımına da destek sözü verdi.

Bayanlar Hentbol 1 Ligi’nde aldıkları güzel sonuçlar ile Uşak’ın gururlarından birisi olan Genç Uşakspor oyuncuları ve teknik heyeti Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Genç Uşakspor Kulübü Başkanı Mustafa Yalım, Başkan Yardımcısı Özgür Uğur, Genç Uşakspor Baş Antrenörü Rüştü Şahin ve oyuncular hazır bulundu. Ziyarette Uşak’ta spor ve hentbol ile ilgili önemli kararlar alındı.

Sportif bir Uşak

“İlimizde sportif bir Uşak’ı inşa etmek adına çalışmalarımız sürüyor” diyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “ Bu bağlamda basketbolda, futbolda, hentbolda ve diğer branşlarda güzel haberler alıyoruz. Hentbol takımımız da bize kısıtlı imkanlarına rağmen başarılar armağan etmektedir. Biz de Uşak Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde hentbol takımımıza destek olacağız. Tırnaklarıyla kazıyarak hentbol liglerinin en tepesi olan 1. lige çıkan takımımızın yanında olmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Avrupa’da yer edineceğiz

Takım Baş Antrenörü Rüştü Şahin ise Avrupa’da küçük kasabaların kurumsal bir yöntemle Avrupa şampiyonu olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, “38 yıldır hentbol antrenörüyüm. Uşak’ta Avrupa takımı ortaya çıkarmak için geldim. Avrupa’da küçük kasabalar bile Avrupa takımı ve şampiyonu çıkarırken biz neden çıkarmayalım dedik. Bu nedenle kentimizden destek bekliyoruz” ifadesi kullandı.

Kalıcı olacağız

Destekler ile zirvede olmak istediklerine değinen Genç Uşakspor Kulübü Başkanı Mustafa Yalım ise, “12 takımlı Henbol 1. Ligi’nde yer alan 10 takım bulunduğu kentlerde büyük destek alıyor. Biz mütevazi bir bütçe ile güzel işler başardık. Bizim amacımız istikrar ve gelecek yıllara Avrupa’ya damga vuracak bir takımdır. Bu bağlamda verilecek destekler önemlidir” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER