UŞAK 18°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

ÇANAKKALE SAVAŞLARININ TÜRK TARİHİNDEKİ YERİpost_views_couxk Görüntüleme

kategorisinde, 21 Mart 2016 - 17:06 tarihinde yayınlandı

Uşak Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından “Çanakkale Savaşlarının Türk Tarihindeki Yeri ve Önemi” adlı konferans gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde yapılan konferansa Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Doç. Dr. Mehmet Karayaman, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Dr. Öğrt. Kıdemli Albay Zekeriya Türkmen “Çanakkale Savaşlarının Türk Tarihindeki Yeri ve Önemi” adlı sunumunda Çanakkale Savaşlarının tarihimizdeki yeri ve önemini anlattı. Türk tarihi açısından dönüm noktalarından biri olan Çanakkale’nin Birinci Dünya Savaşı’nın önemli cephelerinden biri olduğuna dikkat çeken Zekeriya Türkmen Çanakkale’de kazanılan zaferin milletimizin hafızasından asla silinmeyeceğini belirtti.

Konferansın sonunda Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Dr. Öğrt. Kıdemli Albay Zekeriya Türkmen’e üniversite adına plaket verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER