UŞAK 10°C
Az Bulutlu

ÇEVRECİ MİNİKLERDEN BELEDİYE ZİYARETİpost_views_couzq Görüntüleme

kategorisinde, 24 Aralık 2015 - 18:05 tarihinde yayınlandı

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Çevreci Miniklerden Belediye Ziyareti

Uşak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mustafa Us yaptıkları çalışmaların meyvelerini aldıklarını belirtirken, doğaya zarar verecek her türlü etkenle mücadele etmeye devam edecekleri kaydetti.

Uşak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, gelecek kuşaklara daha güzel bir doğa ve çevre bırakmak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda yeni neslin bilinçlenmesini hedefleyen Belediye, okullarda yaptığı kampanya ve yarışmalar ile öğrencilerin bilinçaltına çevre konusunda duyarlılık aşılıyor. Yapılan çalışmalarla aileler çevre bilinci konusunda bilgi sahibi oluyor. Diğer yandan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü gelen ziyaretçilerine de doğa ve çevre konusunda mini bir brifing veriliyor.

Öğrencilerimiz bilinçleniyor

Ergenekon İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Ziyarette Ergenekon İlkokulu Müdürü Emin Sunal, sınıf öğretmeni Ali Türkan ve bir grup öğrenci yer aldı. Burada bir açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mustafa Us, “Öğrencilerin bu konudaki ziyaretleri bizleri sevindiriyor” dedi. Belediyenin öğrencilere çevre bilinci kazandırılmasına katkı sağlamak için yoğun bir çaba sarf ettiğini aktaran Us, “Uşak Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın talimatlarıyla okullarımızda ‘Okullararası Atık Pil Toplama Kampanyası’ düzenliyoruz. Kampanya kapsamında okul içi atık pil toplama kutuları ile bilgilendirici broşürler dağıtıyoruz. Bu konuda yaptığımız çalışmalar olumlu sonuçlar veriyor. Bugün öğrencilerimizin bizi ziyaret etmesi ve bilgi alması bile ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizin ispatıdır” dedi

Ziyarette bulunan Ergenekon İlkokulu’nun daha önceki yıllarda bu konuda başarı elde ettiğine dikkat çeken Us, “Bu tür ziyaretlerin okul öğrencilerine daha çok katkı sağladığını biliyoruz. Ergenekon İlkokulu da bu bağlamda başarılı bir okulumuzdur” şeklinde konuştu.

Hassasiyet artacak

Us, “Okullarımızda yaptığımız görüşmelerde, atık pillerin içerisindeki ağır metaller nedeniyle  çevre ve insan sağlığına zararlarını anlatıyoruz. Ayrıca atık pillerin diğer çöplerden ayrı olarak biriktirilmesini ve bertarafının sağlanması gerektiğini iletiyoruz. Belediyemiz çevre ve insan sağlığına önem vermeye devam edecektir. Gerek atık pillerin, gerek bitkisel atık yağların, gerekse geri dönüşüm atıklarının ayrı toplanması konusunda hassasiyetin artmasını sağlayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER