UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

CHP ADAYLARINI ÖN SEÇİMLE BELİRLEYECEKpost_views_covaz Görüntüleme

kategorisinde, 15 Şubat 2015 - 21:38 tarihinde yayınlandı

usak-haber-chp

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, “CHP, 85 seçim bölgesinin 55’inde milletvekili adaylarını üyelerinin katılımıyla, hakim gözetiminde, sonucu değiştirilmeyen önseçim kararı alınmıştır.dedi.

45 ilde hakim denetiminde, 10 ilde ise örgüt denetiminde tüm üyelerin katılımıyla aday belirleme yolu tespit edildiğini açıklayan Koç, geriye kalan 30 ilde ise merkez yoklaması kararı alındığını bildirdi.

29 Mart’ta tüm üyelerin katılımıyla hakim gözetiminde ön seçim yapılacak illeri açıklayan Koç, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Uşak ve Yozgat illerinde bu kapsamda ön seçim yapılacağını açıkladı.

Karar Uşak’ta  memnuniyetle karşılandı.

CHP Uşak Milletvekili Av. Dilek Akagün Yılmaz ,Parti Meclisinde pek çok il gibi Uşak için de tüm üyelerle, hakim gözetiminde, sonucu değiştirilmeyen önseçim kararı alınmıştır. CHP’nin başarısı için çok önemli olan bu demokratik kararı saygıyla ve coşkuyla selamlıyorum. dedi.

Milletvekili aday Adayı Özkan Yalım ;Genel Merkezimizin Partimizi birleştirecek bu kararına teşekkür ederim.dedi.

Milletvekili aday Adayı İsmail Demirel;Bu önseçim kararı Uşak’ta partimizin gücüne güç katacaktır.dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER