UŞAK 2°C
Sisli

CHP EŞME İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDIpost_views_covjj Görüntüleme

kategorisinde, 05 Kasım 2015 - 15:08 tarihinde yayınlandı
xxxx
Cumhuriyet Halk Partisi 1 Kasım seçimleri sonrasında almış olduğu bir kararla ilçe başkanını ve yönetim kurulu üyelerini görevden aldı. Taban karara tepki gösterdi.
CHP Uşak Eşme İlçe Başkanı Rüştü Salim Sarp ve yönetim kurulu üyeleri, dün MYK kararı ile kesin olarak görevden alındı. Görevden alınan Rüşta Salim Sarp’ın yerine İlçe  Başkanı olarak Metin Kulalı ve yönetimi atanırken, kararla ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Ferit Celal Güray, “Eşme İlçe Örgütü’nü seçim döneminde çalışmaları noktasında ikaz ettik. Fakat İsmet Akın’ın 2’inci sıradan 3’üncü sıraya alınmasını ve akabinde istifa etmesini bahane ederek, çalışmalarda yer almadılar. 1 Kasım seçimleri öncesindeki kararımız, dün CHP Genel Merkezi’nde MYK’da masaya yatırıldı ve görevden alma kesinleşti” dedi.   
Uşak CHP’de kongre döneminin başladığını dile getiren İl Başkanı Ferit Celal Güray, şöyle söyledi: “Dün itibariyle partimizde kongre dönemi başladı. İlk önce delege seçimleri yapılacak ve ilçe kongrelerinin ardından il yönetimini belirleyeceğiz.Ben 10 Aralık 2015 günü yapılacak olan kongrede, tekrardan il başkanlığına adayım” diye konuştu.

CHP TABANI KARARI TEPKİYLE KARŞILADI

 

Öte yandan CHP tabanı, söz konusu kararı tepkiyle karşıladı. Parti mensupları, Eşme İlçe Başkanı Rüştü Salim Sarp ve ekibinin alınmasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. 7 Haziran öncesi milletvekili aday adayı olan Barış Çoban, “Seçim sonuçları açıklandığında Eşme’de CHP’nin oylarının 7 Haziran seçimine göre artış gösterdiği, ilçe yönetiminin ve onun yanında duran Eşmelilerin partiye zarar verecek herhangi bir eylem içinde olmadıkları, tabiri caizse partiyi karaya çalmadıkları açıkca anlaşılmıştır. Hal böyleyken İl yönetimimiz hangi gerekçe veya suçlamayla Eşme ilçe yönetimini görevden almıştır? Parti kamuoyumuzu aydınlatmak, il ve ilçemizde yükselen tepkileri dindirmek adına il yönetimimizden en yakın zamanda bu görevden almaya ilişkin tüm üyelerimizi tatmin edecek gerekçeli bir açıklama bekliyorum. Eğer bu konuda tatmin edici bir açıklama yapılmazsa, bu sefer kendileri ve bu işi yapma niyetleri sorgulanacak, kamuoyunda bu konuda oluşacak olumlu veya olumsuz kanaat de yaklaşan il ilçe seçimlerinde önlerine konacaktır” ifadesini kullandı.

YORUM YAZBENZER HABERLER