UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK CHP’DE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA ALİ RIZA TUFAN SEÇİLDİpost_views_covji Görüntüleme

kategorisinde, 03 Ocak 2016 - 22:47 tarihinde yayınlandı

 

OBO

Bir süredir kongre sürecinin işlediği Cumhuriyet Halk Partisi’nde bugün de İl gençlik Kolları Kongresi gerçekleşti. İki adayın yarıştığı kongrenin kazananı ise Ali Rıza Tufan oldu.

1 Kasım seçimlerinin hemen ardından kongre süreci başlayan ve Merkez İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından geçtiğimiz hafta İl Kongresi’ni de atlatan Cumhuriyet Halk Partisi’nde bugün gerçekleşen Gençlik Kolları kongresi ile CHP gençliği yeni başkanını belirledi.

İki adayın yarıştığı kongrede Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Bahar Albayrak ve Ali Rıza Tufan birer konuşma yaparak salondaki delege ve üyelere seslendiler. İlk konuşmayı yapan ve seçimlere sarı liste ile giren Bahar Albayrak konuşmasında; “Ötekileştirmeyi önlemek için, kadınlar için, çocuklar için adım atmaya çalışan bir arkadaşınızım. Yapılan usulsüzlükler ve adaletsizlikler her sesimizi çıkarmayınca daha da fazla olmaya başladı. Ama bilmeleri gereken bir şey var ki; Bu alandaki gençler ötekileştirmeyi çıkarmış ve diktatörlüğe karşı olmaya çalışan geçnlerdir. Bizler birbirimizi sevmeden dışarıdaki insanları bizi sevmesini beklemeyelim. Tavandan tabana değil tabandan tabana bir Cumhuriyet Halk Partisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Albayrak’ın ardındanmavi liste ile seçimlere giren Ali Rıza Tufan ise; “Bizler adı üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kolları üyeleriyiz. Elbet bizlerin de hataları olacaktır. Sizler de bizleri bu hatalardan arındıracaksınız parti büyükleri olarak. Ancak ben yönetim kadromun hataları arasında asla 1 Mayıslar’da, 29 Ekimler’de, 23 Nisanlar’da, 19 Mayıslar’da ve adını sayamayacağım birçok şanlı ve acı tarhimizde meydanları boş bırakmak olmayacaktır. Gençliğimizle birlikte toplantılar yaparak yeniden Mustafa Kemal’in izini süreceğiz. Bizler Mustafa Kemal’in Nutuk’unda dediği gibi bu gençliği tekrar diriltecek ve devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleşen ve 131 delegeden 106’sının oy kullandığı seçimlerde Ali Rıza Tufan 61, Bahar Albayrak ise 44 oy aldı. Kongre sonrasında kısa bir konuşma yapan Ali Rıza Tufan, seçime rakip olarak girdiği Bahar Albayrak’ı da yine yanlarında görmek istediğini ve bu yüzden de kendisini yönetiminde Gençlik Kolları Başkan yardımcısı olarak görmek istediğini belirtti. Albayrak ise seçim sonucu her ne olursa olsun her zaman çalışacağının sözünün verdiğini belirterek Tufan’ın bu teklifine olumlu yanıt verdi.

1 oyun geçersiz sayıldığı seçim snuçlarına gören Gençlik Kolları İl Başkanlığı’na seçilen Ali Rıza Tufan’ın Yönetim Kurulu listesi ise şu isimlerden oluştu:

Başkan: Ali Rıza Tufan

Yönetim Kurulu Üyeleri: Onur Alkaya, Müzeyyen Aytaş, Çağdaş Dağdelen, Mert Görmüş, Burçin Gündoğdu, Ali Keten, Kenan Küplemez, Onur Özdil, Hatice Sağlam, Bahar şahin, Selcan topbay, Ahmet torlak, Özelem Türkyılmaz, Aslı Türkyurt

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER