UŞAK 22°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

CHP İL BAŞKANI ALİ KARAOBA: UŞAK’TA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZpost_views_covbd Görüntüleme

kategorisinde, 30 Aralık 2015 - 17:43 tarihinde yayınlandı

ghg

Pazar günü girdiği tek liste ile CHP Uşak İl Başkanı seçilen Dr. Ali Karaoba, il binasında düzenlenen törenle koltuğu devraldı. Karaoba, “İlk sözümüz halk son sözümüz de halk olacaktır diyoruz” diyerek CHP’yi Türkiye de iktidar, Uşak’ta da birinci parti yapacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Örgütünde Dr. Ali Karaoba dönemi resmen başladı. Karaoba, parti il binasında düzenlenen törenle görevi eski İl başkanı Ferit Celal Güray’dan devraldı.

GÜRAY; “BAŞARILARIDA GÖRÜN”

Önceki gün İl Seçim Kurulundan mazbatasını alan Dr. Ali Karaoba’nın başkanlığı için düzenlenen törende konuşan eski İl başkanı Ferit Celal Güray, kendisinin 3 yıl 8 aydır yönetimde bir yıldır da il başkanı olarak görev yaptığını belirtti. Güray, “Yönetici ve başkan olduğum dönemlerde gece gündüz partimin menfaatini ön plana tutarak çalıştım. Bu süreçte kimseyi kırmadan yönetmeye çalıştım. Benim siz değerli partililerimde hakkım varsa helal olsun. Sizlerde hakkınız bana helal edin” şeklinde helallik istedi.

Partililere birde sitemde bulunan Güray, “Elbette bizim de başarısız olduğumuz işler olmuştur. Ancak, hiç mi başarılı işler yapmadık? Niçin bu başarılar gündeme hiç gelmedi? Umarım yeni başkanımız ve yönetimimiz başarılı olduğu alanlarda alkışlar ve çevresinde birlik oluruz. Yoksa başarı başka türlü gelmez. Ben bir CHP’li olarak her zaman yeni başkanımız ve yönetimimizin yanında olacağım. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

“İLK SÖZÜMÜZ HALK SON SÖZÜMÜZ DE HALK OLACAKTIR”

Çiçeği burnunda İl Başkanı Ali Karaoba ise Güray’a’ hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve şunları söyledi: “Kongrede söylediğim gibi; “Önce halk, sonra da halk” felsfesi ile partililerimizle birlik olup kimseyi dışlamadan, önce Uşak’ta birinci parti, ülke genelinde de iktidar olmak için çalışacağız. CHP, laik, tarikatların karşısında duran, bilimin ışığında aydınlığa yürüyen özgürlükler partisidir. CHP’nin localarda, salonlarda değil, sokaklarda alanlarda örgütlenmesini hep beraber sağlayacağız. İlk sözümüz halk, son sözümüz de halk olacaktır. İl ve ilçe başkanlığı önümüzdeki seçimlerde milletvekili sayısını bir artırmakla ilgilenmiyoruz. İl ve ilçelerin kavgası ve sevdası iktidar olmalıdır. Bu uzun soluklu yolda, örgütüm adına mücadele etme, bayrağı bir adım daha ileriye taşıyabilme, dejenere ve deforme olan toplumu düzeltebilme adına bayrağı daha da yukarılara taşıyacağız.”

CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan’ın da katıldığı devir teslim töreni, yeni yönetim kurulu üyelerinin fotoğraf çektirmesi ile son buldu.

Dr. Ali Karaoba başkanlığındaki il yönetimi şu isimlerden oluştu:

İl Yönetimi: Koray Akgün, Gönül Armağan, Funda Bayer, Bedii Beşkazalıoğlu, Serap Bitgin, Serkan Çoşkun, Ercan Dağlıgil, Yunus Damar, Cennet Kalkan, Emre Karslı, Ömür Önlü, Rezzan Öztaş, Seyfi Paksoy, Tevfik Şahan, Doğan Tatlıdil, İbrahim Teğen, Zehra Uzpeder, Haydar Ünal, Ayhan Yavuz, Hasan Yüksel,

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER