UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

CHP ÖN SEÇİMİ KİMİN KAZANACAĞINA DEĞİL SEÇİME HANGİ ADAYLA GİRECEĞİNE BAKIYORpost_views_couyy Görüntüleme

kategorisinde, 22 Mart 2015 - 10:40 tarihinde yayınlandı

ÇÇÇÇÇÇÇÇ

CHP Üyeleri Ön Seçimi Kimin Kazanacağına Değil, Seçimleri Hangi Adayla Kazanacağına Bakıyor!

 

Aday adayı olması, Uşak’ta bütün siyasi görüşlere yakın çevrelerde geniş yankı uyandıran Çavuşoğlu; Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili aday adaylığını açıkladığı tarihten bu yana, aralıksız sürdürdüğü ve kamuoyunun takdirini topladığı çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulunmak üzere Uşak’taki basın mensupları ile bir aray geldi. Çavuşoğlu kendisine yöneltilen ön seçimle ilgili soru üzerine, CHP Üyeleri ön seçimi kimin kazanacağından ziyade seçimleri kimle kazanacağı hususunda ince eleyip sık dokuyor, çünkü CHP’liler tek yürek halinde zafere kilitlenmiş durumda şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

 

Uşak’ta yaklaşık olarak beş yıldır, gerek sitemizde gerekse son nokta gazetesi ve Gündem gazetesinde gazetecilik ve köşe yazarlığı vazifesi yürüten Uşak’ın tanınmış verenkli simalarından Nurullah Çavuşoğlu bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda CHP Genel Merkezine yağptığı Milletvekili Aday Adaylığı başvurusu ile birlikte politikaya giriş yaptı. Kentin sporundan, kültürüne, sanatından, sosyal hayatına,tanıtımındankentleşmesine varana dek çok sayıda alanda katkıları olduğu bilinen Nurullah Çavuşoğlu bukez de farkını politika sahnesinde ortaya koyuyor.

Aday adaylığı Uşak kamuoyunda her çevrede geniş yankı uyandıran Nurullah Çavuşoğlu’nun, gerek önseçim çalışmaları sırasında kendisine oy istemek yerine CHP’ye oy istemesi ile, gerek birikimini ortaya koyar nitelikte konuşmaları ile ve gerekse de herkesi kucaklayan bir politik anlayış ile kavgacı bir uslup yerine yapıcı birleştirici heyecan ve umut uyandıran söylemleri ile dikkatleri üzerine çekerek, daha yolun başında her kesimin takdirlerini üzerine toplamayı başardığı gözlemlenmekte.Gittiğiköylerde veözellikle kenar mahallelerdedüzenlenen toplantılarda halk dili ile konuşan ve bir çok MHP’li yada Ak Partiliden CHP’ye oy sözü alan Nurullah Çavuşoğlu ayrıca ilçelerde gerçekleştirilen aday adayı tanıtım toplantılarında yaptığı heyecan ve duygu dolu salon konuşmaları ile CHP’lilerin gönüllerini de almayı biliyor. Özellikle Banaz ve Eşme’deki konuşmaları binlerce insan tarafından paylaşım sitelerinde paylaşılan ve onbinlertarafından izlenerek, Milliyet, Hürriyet gibi gazetelerde CHP’nin Sıradışı Adayı Çavuşoğllu’nun Konuşmaları Sosyal Medyada İlgi Odağı oldu başlıklı haberler ile haberleştirildi ve videosunun on binler tarafından beğenilerek izlendiği ifade edildi.

29 Mart tarihinde gerçekleşen ön seçim öncesinde Uşak’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Uşak Milletvekili Aday Adayı Nurullah Çavuşoğlu, ülke ve yerel gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, siyaset sahnesinde basının rolünün önemine de dikkat çekti. Açıklamasında basının politikacı açısından vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirten Çavuşoğlu, politikacının başarılı olması için basını önemsemesi gerektiğini, basın mensuplarıyla sık sık istişare ederek fikir alışverişinde bulunması gerektiğini ve basın mensuplarından bu anlamda istifade etmesi gerektiğini söyledi.

Yaklaşık bir buçuk aydır politikacı olarak sahalarda olduğunu ve ciddi bir efor sarfederek çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Çavuşoğlu, toplantının esas amacının  da politika sahnesindeki son durumu basın mensuplarının nasıl gözlemlediği ve basın camiasından biri olarak kendisinin de siyaset sahnesine dahil olmasının Uşak’taki yansımalarının ne şekilde olduğu konusunda fikir almak olduğunu belirtti.

ÜYELER, CHP’ye SEÇİMİ KAZANDIRACAK ADAYIN LİSTEYE GİRMESİNİ İSTİYOR!

TRT Uşak Temsilcisi Özkan Yavaş’ın politikacı olarak seçimlerdenne gibi bir beklentisi olduğu yönündeki sorusunu cevaplandıran Çavuşoğlu, ülkenin gerçek sahipleri olarak düşündüğü CHP’li üyelerin partisine sahip çıktığını, CHP’lilerin şahsında da ülkenin sahipsiz olmadığını gördüğünü söyledi. Ayrıca CHP’li üyelerin aday adayları arasında seçim yaparken kendilerini mecliste en iyi temsil edecek olan, partiye seçimi kazandıracak adayın listeye girmesi yönünde bir fikirleri olduğunu ifade ederken, üyelerin gönlünde yer edinebildiğini ve umduğundan fazlasını bulduğunu sözlerine ekledi.

ÖN SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNGÖRÜDE BULUNMAK ÇOK ZOR!

İHA Uşak Temsilcisi Ertunç Öztürk’ün ön seçime girecek 10 aday adayının bulunduğunu, bu yarışta süreci nasıl değerlendirdiği sorusunu da cevaplandıran Çavuşoğlu; CHP’li üyelerin genel seçimleri kazanmaya odaklandığını ve ön seçimi de bu anlamda önemsediğini ifade ederek üyelerin arasında kararsız kesimin de çoğunlukta olduğunu, ayrıca üyelerin üç ismi yazacağını bu yüzden de öngörüde bulunmanın çok zor olduğunu söyledi.

CHP İKTİDARA GELENE KADAR ÇALIŞACAĞIM!

EGEM TV Muhabiri Şenol Yeşilova’nın yönelttiği, aday olmadığı takdirde çalışmalarını sürdürüp sürdürmeyeceği sorusuna da samimi cevaplar veren Nurullah Çavuşoğlu; aday adaylığını açıkladığı günden bu yana ön seçimden ziyade genel seçimlere yönelik çalışmalar yaptığını, üyelerin çoğunlukta olduğu merkez mahallelerden ziyade kenar mahallelerde ziyaretler gerçekleştirdiğini söyleyerek, aday olamaması durumunda dahi CHP iktidara gelene dek çalışacağını sözlerine ekledi.

CHP’NİN ARTIK HALKA DOKUNABİLECEK İSİMLERLE MEYDANA İNMESİ İSTENİYOR!

DHA Uşak Temsilcisi Yavuz Kuşdemir’in yapılan ziyaretlerde vatandaşların CHP’ye bakış açısının nasıl olduğunu ve CHP’den ne gibi beklentileri olduğu yönünde sorduğu soruya cevap olarak Çavuşoğlu; “CHP’yi özellikle kenar mahallelerde ve kırsal kesimlerde halk yanına istiyor. CHP’den beklenen o insanlarla hem dem olmak, o insanlarla hem dem olabilecek isimleri yanlarında görmek. Ayrıca o insanlar CHP’nin bu ülkenin teminatı olduğunun da farkındalar.” ifadelerini kullandı.

CHP’NİN BASINLA BİR MESAFESİ YOK!

CHP’nin basınla mesafesinin olup olmadığı yönünde bir görüş belirten İHA Uşak Temsilcisi Ertun Öztürk’ün bu görüşüne de karşılık veren Çavuşoğlu; CHP’nin basınla mesafeli olmadığını, kendisinin toplantı öncesinde CHP İl Başkanı ile bir görüşme yaptığını ve basınla ilişkiler konusunda nasıl bir yol izlenmesi konusunda istişarelerde bulunduğunu, CHP İl Başkanlığı’nın da basından bu süreçte yararlanma konusunda bir çalışmasının olduğunu söyledi.

BASININ DA ÖZELEŞTİRİ YAPMASI LAZIM!

Basın mensupları arasında kendilerine akredite uyguladığı isimler olduğunu, kendisini basın mensubu olarak tanıtmasına rağmen kentin sosyal ve ekonomik yapısına ciddi zarar veren isimlerin basın camiası içinde yer aldığını, bu durumun da politikacıların gazeteciye bakış açısını olumsuz yönde etkilediğini ifade etti.

NASIL BİR MİLLETVEKİLİ OLMALI?

Milletvekilinin kenti iyi tanıması gerektiğine ve kentin sosyal, ekonomik ve kültürel alanına ilişkin birikimi ve donanımı olması gerektiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, bazı milletvekili aday adaylarının Uşak’ı  ve kentin kent olmasındaki önemli argümanlar hakkında bilgiye sahip olmadıklarını belirterek; kent merkezi ve ilçelerin kendi ölçeklerinde değerlendirilmesi gerektiğini ve bu yerlere uygun projelerle halkın karşısına çıkılması gerektiğini söyledi.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER