UŞAK 18°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

CHP UŞAK KADIN KOLLARINDAN BASIN AÇIKLAMASIpost_views_couxx Görüntüleme

kategorisinde, 25 Mart 2016 - 18:11 tarihinde yayınlandı

EEEEEE

Uşak CHP Kadın kolları, Karaman’da yaşanan çocuklara istismar olayı ile ilgili bir basın açıklaması yaptılar.

Karaman’da 45 çocuğumuzun, Ensar Vakfı’nda cinsel istismara uğraması bizi yürekten yaralamıştır. Mevcut iktidarı, planlı olarak eğitim sistemimizi dejenere ederken, eğitimcilik le ilgisi olmayan bir güruhun eline teslim etmiştir. Bu üzücü olay çocuk istismarının toplumumuzda ne denli ciddi ve kapalı kalmış bir konu olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Ülkemizde sosyal devlete olan gereksinim her geçen gün artarken,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu “Bir defa böyle bir olay yaşanması Ensar Vakfı’nın kötülenmesi için gerekçe olamaz” diyerek çocuklarımıza yaşatılan acıyı daha da derinleştirmiştir.

Türkiye, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’ye ilk imza atan ülkelerden biridir. Ancak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının Ensar Vakfındaki 45 çocuğa taciz iddiaları ile ilgili yaptığı vahim açıklaması, yaşanan açıları ve mevcut hukuksuzlukları görmezden gelip hafife almaktadır. Oysa hiç kimse ve hiçbir kurum, bir çocuğun tırnağından daha kıymetli değildik.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER