UŞAK 15°C
Az Bulutlu

CHP’YE RAĞMEN CUMHURİYET VE ATATÜRKE DOKUNDURTMAYACAĞIZ290 Görüntüleme

kategorisinde, 12 Aralık 2016 - 21:55 tarihinde yayınlandı

fb_img_1481579617533

MHP UŞAK İL BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ile ilgili sert konuştu:

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçtaroğlu son zamanlarda pusulayı sapıtmış olsa gerek ki yönünü bulabilmek adına kontrölünü HDP ve FETÖ ye bırakmış görünüyor. Türkiye Cumhuriyetini Milli bir zemine getirmek için mücadele veren Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN, CHP genel başkanlığı koltuğunun ağırlığından bihaber olduğuda son zamanlarda ki politikaları ile ispatlanmış durumdadır.

Sayın Kılıçtaroğlu kısa bir süre önce katıldığı bir televizyon programında ağzından şu ifadeler döküldü ; kürt sorunun çözümü için, anayasamızın 2. ve 3. maddelerinin değişmesi gerekir. Kılıçtaroğlu’nu rahatsız eden anayasamızın 2. ve 3. maddelerine bir bakalım.
Madde 2 – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
Madde 3 – Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. dili türkçedir.
Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Millî marşı istiklal marşı’dır.
Başkenti Ankara’dır.
CHP genel başkanına sorumuz şudur ; anayasamızda 2. ve 3. maddelerinde bahsi geçen Atatürk milliyetçiliği, dilinin Türkçe olması, Türk bayrağı, istiklal marşı ve başkentimizin Ankara oluşu sizi neden rahatsız etmektedir dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER