UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

ÇİDER UŞAK’TApost_views_covgw Görüntüleme

kategorisinde, 15 Ekim 2015 - 19:45 tarihinde yayınlandı

W

ANNE ADAYLARI MOTİVASYONLARINI veUmutlarını  BU TOPLANTIDA YENİLEYECEKLER

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ( ÇİDER )’ in “Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavileri “ konulu toplantısı 21 Ekim Çarşamba günü  Atatürk Kültür Merkezi’ nde yapılacak.Toplantı saati 14:00-16:00 arası.

Eskişehir  Acıbadem Tüp bebek Merkezi  Başkanı Op.Dr.Fatih ÖGÜÇ’ ün konuşmacı olarak katılacağı  toplantıda  kısırlık sorunları ve tüp bebek tedavileri  hakkında bilgiler verilecek.Katılımcıların sorunlarına tek tek çözümler aranacak.Dernek başkanı Sayın Sibel Tuzcu, dernek hakkında önemli açıklamalarının yanı sıra kendi anne olma serüvenini de paylaşacak.

Tedavileri konusunda bilgilendirmenin yanı sıra bu zorlu süreci en kolay şekilde atlatabilmeleri için   başarı tüyoları da  verilecek olan toplantının sonunda hanım katılımcılara  verdikleri emek ve çabalarını değerlendirmek, aynı zamandafarkındalıklarını artırma amacıyla“ Motivasyon Liderleri Sertifikası”verilecek .
Bu sertifikayı alan hanımlar tedavi parasının denkleştirilmesinde eşe destek, tedavinin araştırılması ve doğru tedavinin bulunması sürecini  takip etmek,tedavi sürecinin düzgün gitmesinde  hastane hasta iletişimini yönetmek, tedavinin başarıyla tamamlanması için  hem kendisine hem de eşine manevi destekten dolayı hak kazanacaklar.
Katılımcılar bu toplantıdan sonra tedavilerine yeniden başlamak isterlerse  dernekten indirim yardımı alarak tedavi olabilecekler.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER Nedir?

22 yıl çocuk sahibi olmak için çeşitli tedaviler gören Sibel Tuzcu 42 yaşında anne olduktan sonra  kendisi gibi çocuk sahibi olmak isteyen çitlere manevi destek için  2001 yılında  www.cocukistiyorum.com internet sitesini kurdu.  Bir yıl sonra  2002  yılında kısırlık tedavisi gören site üyeleri ile birlikte Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Kuruldu. Dernek  14 yıldan bu yana kısırlık ve tüp bebek tedavilerinde kendileri gibi olanlara ücretsiz muayenelerle teşhis ve tüp bebek tedavilerinde merkezlerle indirim anlaşmaları yaparak daha uygun koşullarda tedavi olmalarını sağlıyor. Türkiye genelinden 450 nin üzerinde tüp bebek tedavileri için bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yaptı ve bu çalışmalarına  devam ediyor 2005 yılında tüp tedavilerinin devlet tarafından karşılanması konusunda başarılı çalışmalar yapan  ÇİDER Avrupa Parlamentosuna bağlı uluslararası kısırlık birliği FertilityEuropean’ın da üyesi ve Türkiye temsilcisidir.
İletişim :Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)0216 456 39 75-76/ 0541 4551606

Op.Dr.Fatih ÖGÜÇ kimdir.?
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 1991 mezunudur. 1996 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Bölümünden uzmanlığını aldı. Bir süre Öğretim Görevlisi olarak Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalıştı. 1997-1999 yıllarında Özel Trakya Hastanesi ve Lüleburgaz Devlet Hastanesinde çalıştı. 1999-2001 yıllarında Eskişehir Hava Hastanesi, 2001-2012 yıllarında Eskişehir Devlet Doğum Evinde görev yaptı. tüp bebek ile ilgili çalışmalarını Acıbadem Kadıköy Hastanesi Tüp Bebek Bölümü (Prof. Dr. Tayfun BAĞIŞ ile), Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp Bebek Bölümü (Prof. Dr. Bülent TIRAŞ ile) sürdürdü. Halen Acıbadem Eskişehir Tüp Bebek Merkezi sorumlusu olarak çalışmaktadır.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER