UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

COST PROJELERİ VE ULUSLARARASI İŞBİRLİKLERİ KONFERANSIpost_views_couzt Görüntüleme

kategorisinde, 07 Mart 2016 - 19:09 tarihinde yayınlandı

Uşak Üniversitesi tarafından 3 Mart 2016 tarihinde ‘’Cost Projeleri ve Uluslararası İşbirlikleri’’ konulu konferans düzenlendi.
Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Gör. Sibel Hişmanoğlu Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan, Türkiye Bilimler Akademisi Asil Üyesi ve EU Cost Bilimsel Komite Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Prof. Dr. Mustafa Ersöz konferansa kendi özgeçmişinden birtakım bilgiler vererek başladı. Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Selçuk Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü olduğunu söylen Prof. Dr. Mustafa Ersöz konuşmasında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik’i üniversite içerisinde güzel bir kampüs ortamı oluşturulmasından dolayı tebrik etti.
Cost Projelerinin bilimsel iş birlikte en uzun devam eden Era oluşturan program olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Mustafa Ersöz Cost Projelerinin ilk oluşumundan bahsederek “COST (European Cooperation in Science and Technology), Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği için oluşturulmuş olan ve ulusal kaynaklarla desteklenmiş araştırma projelerinin Avrupa düzeyinde koordinasyonunu sağlayan Hükümetler arası bir kuruluştur. 1971’de kurulmuştur.”dedi. Prof. Dr. Mustafa Ersöz Cost Projelerinin 80 milyar Euro bütçesiyle dünyanın en büyük sivil Ar-Ge programı olarak karşımıza çıktığına dikkat çekerek katılımcılara, “COST Nedir, COST Projelerinin Araştırma Basamakları, COST Aksiyonlarına Katılım, Mevcut Bir Aksiyon Nasıl Gerçekleşir?” konularında bilgiler verdi.

Konferans Rektör Prof. Dr. Sait Çelik’in, Prof. Dr. Mustafa Ersöze plaket vermesiyle sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER