UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

CUMHURİYET’ İN 92. YILI KUTLU OLSUNpost_views_couyg Görüntüleme

kategorisinde, 28 Ekim 2015 - 19:51 tarihinde yayınlandı

AZAZ

Halkımızın emperyalist işgale karşı omuz omuza verdiği mücadelenin ürünü olarak Cumhuriyetin ilan edilişinin üzerinden 92 yıl geçti.

Cumhuriyet’in 92. Yılı Kutlu Olsun
Halkımızın emperyalist işgale karşı omuz omuza verdiği mücadelenin ürünü olarak Cumhuriyetin ilan edilişinin üzerinden 92 yıl geçti.
Cumhuriyet’in kuruluş sürecinde doğrudan yer alan kimlik, dil, inanç farklılıklarına rağmen, ortak düşmana karşı birlikte mücadele eden halkımız, yıllardır çeşitli kışkırtmalar, fiili saldırılar ve linç girişimleri ile birbirine düşman edilmeye ve karşı karşıya getirilmeye çalışılmaktadır.
Türkiye’de yaşayan insanlarımızın özlemi ve talebi, ayrım gözetmeksizin tüm yurttaşların  hak eşitliğine sahip olmaları, emperyalizmin taşeronu olmayan, farklı kimlik ve inançların baskı ve ayrımcılığa tabi tutulmadığı, her dilden, inançtan ve kültürden insanların gerçekten eşit ve özgür olarak yaşadıkları; işsizliğin, açlığın, sefaletin, baskı ve şiddetin değil; barışın, kardeşliğin ve özgürlüğün kol gezdiği demokratik bir ülkede yaşamaktır.
Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu, takvimde yeri geldiği için törensel ve sembolik kutlamalara sıkıştırılmayan, eşitlikçi, özgürlükçü, hak ve özgürlükleri güvence altına alan ve emekçilerin haklarının korunduğu ve geliştirildiği gerçekten laik ve demokratik bir cumhuriyettir.
Emek mücadelesi ile demokrasi ve barış mücadelesi bir bütündür ve birbiriyle iç içe geçmiştir. Bu anlamda gerçek anlamda eşit, özgür ve demokratik bir ülkenin ancak emekçilerin ve ezilen halkların birleşik ve ortak mücadelesiyle kurulacağı açıktır.
Eğitim Sen olarak, halkın göstermelik ya da temsili olarak değil, gerçek anlamda egemen olduğu, insan hak ve özgürlüklerinin eksiksiz bir şekilde hayata geçirildiği, tüm bireylerin eşit haklar temelinde, özgür ve demokratik bir ülkede barış içinde bir arada yaşaması dileğiyle, Uşak Halkını 29 Ekim Perşembe günü Saat:18.00 de gerçekleştireceğimiz Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşüne bekliyor ve Halkımızın Cumhuriyet Bayramını Kutluyoruz.

Burak YAVAŞ
Eğitim Sen Uşak Şube Başkanı

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER