UŞAK 18°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

DAĞCILAR KLÜBÜNDEN YILBAŞI BULUŞMASIpost_views_couyx Görüntüleme

kategorisinde, 29 Aralık 2014 - 16:00 tarihinde yayınlandı

dağğ 

DAĞCILARDAN YILBAŞI BULUŞMASI

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Uşak Şubesi, ‘Geleneksel 3. Yılbaşı Buluşması’nı gerçekleştirdi. Şube Başkanı Rafet Gezer, kulüp olarak sosyal etkinliklerde de bulunduklarını ve üyeler arasında kaynaşma birlik ve beraberliği sağlamaya çalıştıklarını” söyledi. Uşak’ta 2013 yılında kurulan ve geçen 2 yılda Uşak’a dağcılık ve doğa sporları sevgisini aşılayan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Uşak Şubesi geleneksel haline getirdiği yılbaşı buluşmalarının 3. sünü gerçekleştirdi. Çok sayıda kulüp üyesi aileleri ile geceye katılarak gönüllerince eğlendi. Ayhan Aydın ve ekibinin türküleriyle coşan dağcılar, Fasıl grubunun Türk Sanat Müziği konseri ile hoş vakit geçirdiler.dağ1

                            ‘Dağcılık Uşak’ta en popüler spor oldu’

Genel merkezi İzmir de bulunan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Uşak Şube Başkanı Rafet Gezer, üyeleri ve aileleri bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Gezer, “Uşak Şubesi olarak 2013 yılında faaliyete geçtik. Amacımız, Uşak halkına dağcılık ev doğa sporlarını sevdirmekti. Geçen iki yıl süre içerisinde, Uşak’ın dağlarını, tarihi eserlerini ve doğal güzelliklerini düzenlediğimiz yürüyüşlerle ve tırmanışlarla binden fazla insanla buluşturduk. Şu anda, dağcılık ve doğa sporlarını basketboldan sonra Uşak’ta en popüler spor haline getirdik” dedi.

dağcılık

                           ‘Sosyal Projelere de imza attık’

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Uşak Şubesi olarak birçok sosyal projelere de imza attıklarının altını çizen Gezer, “Kan bağışı kampanyaları, Çeçeli Murat ve şehitlerimizi anma yürüyüşleri, çevre kirliği ve doğa tahribatına karşı yaptığımız etkinliklerin yanı sıra bu yıl 3. kez yılbaşı buluşmalarını gerçekleştirdik. Bu buluşmalarda üyelerimiz ve aileleri bir araya gelerek bir yılın yorgunluğunu ve stresini atıyor. Hem de dostluklar kaynaşıp, birlik beraberlik sağlanıyor” bilgisini verdi. Gezer, “2015 yılı için Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Uşak Şubesi olarak daha geniş kapsamlı projeleri hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Türkiye’nin değişik illerinden dağcıları Uşak’a davet ederek, tarihi eserlerimizin ve doğal güzelliklerimizin bulunduğu dağlarda yürüyüşler yapacağız. Bir diğer projemiz de Uşak’ın kurtuluş günleri olan 1 ve 2 Eylül tarihlerinde yine Türkiye’nin dört bir yanından gelen dağcılarla çadırlı kamp yapmak ve kurtuluş yürüyüşleri düzenlemek” diyerek gelecekte yapmayı tasarladıkları projeleri anlattı.

YORUM YAZBENZER HABERLER