UŞAK 23°C
Az Bulutlu

DAĞDA BULUNAN CESEDİN KATİLİ BİR YIL SONRA YAKALANDIpost_views_covbk Görüntüleme

kategorisinde, 05 Nisan 2015 - 0:19 tarihinde yayınlandı

cinayrt

ZANLI

Bir yıl önce işlenen bir cinayetin zanlısı yakalandı.  Geçen yıl, Banaz ilçesinde kaybolduktan üç ay sonra merkeze bağlı Bağbaşı Köyünde cesedi bulunan Selahaddin ÇAM adlı şahsın katil zanlısı iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı. İkisi serbest bırakılırken bir kişi tutuklandı.

Geçtiğimiz yıl 23 Mayıs’ta Banaz’daki evinden işe gitmek için yolan çıkan Selahaddin ÇAM (37) isimli şahıstan 3 ay haber alınamamış,daha sonra cesedi, 08 Ağustos 2014 günü Uşak Merkez Bağbaşı Köyü Sivritepe mevkiinde ölü olarak bulunmuştu. Yapılan otopsi sonucunda, maktulün ateşli silahla vurularak öldürüldüğünün anlaşılması üzerine, Uşak Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri maktulün telefon kayıtları inceleyerek, olayla ilgisi olduğu düşünülen A.A. FÖ. A.Ü. isimli zanlıları gözaltına alınarak adli mercilere sevk ettiler. A.A. ve F.Ö. serbest bırakılırken A.Ü. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“Banaz İlçemizde 23/05/2014 günü evinden işe gitmek için çıkan Selahaddin ÇAM (37) isimli şahıstan bir daha haber alınamamış, 08/08/2014 günü Uşak Merkez Bağbaşı Köyü Sivritepe mevkiinde ölü olarak bulunmuştur. Yapılan otopsi sonucunda, maktulün ateşli silahla vurularak öldürüldüğü anlaşılmıştır.

Cinayetle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan teknik çalışmalar sonucunda;

Maktulün telefon kayıtları incelenmiş, olayla ilgisi olduğu düşünülen A.A.  FÖ. A.Ü. gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilmiş, A.A. ve F.Ö. serbest bırakılırken A.Ü. isimli şahıs tutuklanmıştır.

Toplum vicdanında derin izler bırakan olayların yaşanmaması için, mücadelemize hız kesmeden devam edilecektir.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER