UŞAK 12°C
Sisli

DARBEYE VE DARBECİLERE KARŞI HERDAİM NÖBETTEYİZ267 Görüntüleme

kategorisinde, 22 Temmuz 2016 - 23:07 tarihinde yayınlandı

VQQ VQ

Darbeye ve Darbecilere Karşı Her Daim Nöbetteyiz

“Tüm araç ve gereçlerimizle her an tetikte bekliyoruz”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından tertip edilen darbe kalkışmasının akabinde her zaman hazır kıta beklediklerini iletti.

Uşak Belediyesi tarihe kara bir şekilde yazılacak 15 Temmuz 2016 darbe kalkışmasının ardından örnek bir duruş sergilemeye devam ediyor. Kalkışmanın akabinde halkı sokaklara devam eden Uşak Belediyesi ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan bu konuda öncülük ederek on binleri kentte sokağa dökmüştü. Bunun yanında FETÖ’nün Uşak’ta da bu tür bir girişimde bulunmasını engellemek suretiyle aynı gece Belediyenin tüm araç ve gereçleri sevk edilmiş, stratejik noktalarda yerini almıştı. Demokrasi nöbetlerinin de organizasyonunu üstlenen Belediye, yediden yetmişe her siyasi görüşün alanlarda yer almasına vesile olmuştu. Son olarak kentin semalarında uçakların alçak uçuş yaptığı ihbarını alan Belediye darbe girişimine karşı Uşak Havaalanı’na inişleri iş makineleriyle engelledi.

Her ihtimali değerlendiriyoruz

Demokrasi nöbetinin kutlu bir nöbet olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Her zaman birlik ve beraberlik içinde dik ve uyanık kalıyoruz” dedi. Kentte olası tüm ihtimalleri dikkate alan yapıda 24 saat esasıyla beklemede olduklarını dile getiren Cahan, “Ülkemiz çok büyük bir belayı yüce milletimizin feraseti ve demokrasiye olan inancı ile def etmiştir. Darbeye kalkışan hainler bu dik duruş ile tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştür. Milletimizin destansı duruşu ise 15 Temmuz 2016 tarihinin demokrasi bayramı olmasına vesile olmuştur. Bugün hala demokrasiye olan inancımız nedeniyle olası tehlikelere karşı nöbetimiz sürmektedir. Bu düşüncelerle aldığımız en küçük ihbara karşı duyarlılık gösteriyoruz. Kentimizde uçakların alçak uçuş yaptığını duymamızın akabinde de her ihtimale karşı tüm araçlarımızı seferber ettik” ifadesini kullandı.

Her zaman uyanık kalıyoruz

Başından bu yana gösterdikleri hassasiyete hala devam ettiklerini ileten Cahan, “Darbe kalkışmasında var gücümüzle bütün personelimiz örnek bir duruş sergilemiştik. Uşak’ın bu duruşu örnek teşkil etmiştir. Bu nöbet hala devam etmektedir. Sadece bugüne ve bu haftaya has nöbette kalmayacağız. Ülkemizin bekası, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın geleceği ve özgürlüğümüz için her zaman nöbette olacağız. Dış güçlerin maşası olanların ülkemiz üzerinde taşeronlar aracılığıyla yapmak istedikleri alçaklığa asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER