UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

DAŞDEMİR: ERMENİ AHLAKSIZLIĞINI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ429 Görüntüleme

kategorisinde, 26 Şubat 2017 - 23:56 tarihinde yayınlandı

IMG_20170227_005334

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Ege Bölge Temsilcisi Sezayi Daşdemir, 25’inci yıldönümünde Hocalı katliamını unutmadıklarını söyledi.

Hocalı’nın insanlık dışı bir müdahale olduğunu belirten Daşdemir, “21. yüzyılın en büyük soykırımı Hocalı katliamının 25′inci yıl dönümündeyiz.

26 Şubat 1992 tarihi insanlık tarihi için de kara bir leke, Türk dünyasının acı bir günüdür.

Hocalı’daki bu insanlık dışı katliamın acısını her zaman yüreğimizde hissediyor, kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz.

‘Büyük Ermenistan’ hayali ile yanıp tutuşan katillerin, Karabağ’daki en önemli hedeflerinden biri olan Hocalı şehrine düzenledikleri saldırıda, 613 Azerbaycan vatandaşı, çocuk, kadın, yaşlı ayrımı gözetilmeden zalimce katledilmiştir.

Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, kulakları, burunları ve kafaları ile vücutlarının çeşitli uzuvlarının kesildiği görülmüştür.

Aynı vahşetten hamile kadınlar ve çocuklar bile nasibini almıştır” dedi.

Sezai Daşdemir, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu 25 senede Hocalı’ da insanlık suçunu uluslararası kamuoyu, uluslararası kuruluşlar ve Batı görmezden geldi, Bu katliamın failleri gerekli cezayı almadığı sürece de tazeliğini koruyacaktır.

Bu vahşet karşısında, haksızlıklar karşısında Azerbaycan yalnız değildir.

Türk-İslam dünyası yalnız değildir.

Türkiye Cumhuriyeti gibi kudretli, güçlü dost, kardeş ülke vardır.

Azerbaycan meselesi gibi, tüm Müslüman Türk katliamlarını hafızalarımıza yerleşmeli ve önümüzdeki nesillere de aktarılmalıyız.

Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermeni ahlaksızlığını unutmadık, unutmayacağız.

Bu düşüncelerle Hocalı katliamında hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER