UŞAK 27°C
Az Bulutlu

DAVUTOĞLU: BELEDİYELERE UYARI ‘İMAR RANTI HARAMDIR!’post_views_couzw Görüntüleme

kategorisinde, 20 Aralık 2014 - 18:41 tarihinde yayınlandı

indir

DAVUTOĞLU’DAN ÖNEMLİ UYARI

Daha önce ‘İmar rantı haramdır” sözleriyle özellikle belediye başkanlarını uyaran Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, son olarak da plaket ve süslü hediyeler konusunda uyarıda bulundu.

 Daha önce ‘İmar rantı haramdır” sözleriyle özellikle belediye başkanlarını uyaran  Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, son olarak da plaket ve süslü hediyeler konusunda uyarıda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Ulusal ve uluslararası kullanıcılar için istatistikler oluşturacağız. Resmi süreçlerde yer alan kurumlar için TÜİK’in kullanımına açılmasını sağlayacağız. İstatistiklerdeki kayıtların doğru kullanımı için eğitimler verilecektir. İstatistik veren bir eğitim kurumu halinde hizmet verecektir. Kurumlarda istatistik üretim sürecinde kavram tanım ve kodlamaları standart hale getireceğiz. Plaket ve hediyelerle ciddi bir israf veriliyor. Yerel yönetimler valilikler ve kurumlar plaket ve hediye sunumunda bulunmayacaklar. Ağaç dikimi fidan dikimi olabilir. Küçük ve basit bir belgeyle bu fidanlar yeter. Süslü plaketler kullanım değeri düşük hediyeler, kişileri öne çıkaran hediyeler kamuda olmayacak. Bunu başbakanlık genelgesi yapıyoruz.  Odanın her tarafı plaket oluyor. Plaket işine gereksiz hediyelere son vermek lazım” dedi.

VATANDAŞIN RAHATSIZ OLDUĞU KONULARI GÜNDEME GETİRİYOR
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu tip çıkışlarıyla halktan büyük beğeni topluyor. Davutoğlu, gerekli gereksiz gövde gösterileriyle değil, uygulamalarıyla yolunda gitmeyen konuların çözümünden yana tavır takınıyor. Davutoğlu’nun daha önce dile getirdiği imar rantı konusu uzun süre konuşulmuştu. Davutoğlu, özellikle AK Partili belediyeleri uyardı ve kurala uyulmaması durumunda gereğini yapacağını ifade etti.  Daha önceki dönemlerde Uşak’ı ziyaret eden bakanlara sık sık battaniye ve plaketler hediye ediliyor ve konvoydaki araçlardan biri bu tip eşyalar için ayrılıyordu. Söz konusu durum bütün kentlerde aynıydı…

MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNDE HASSAS DAVRANACAK
Öte yandan Ahmet Davutoğlu, bu dönem seçeceği vekiller konusunda hassas davranacak gibi duruyor. Davutoğlu, Türkiye’nin vizyonuna uygun ve özellikle iç ve dış gelişmeler konusunda bilgisi ve fikri olan isimleri istiyor.

YORUM YAZBENZER HABERLER