UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 16:48

DEMOKRASİ ŞEHİDİ MEHMET ÇETİN’İN ANNESİ VEFAT ETTİ557 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Nisan 2020 - 23:03 tarihinde yayınlandı

15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sırasında, şehit düşen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın koruması olan Uşaklı polis Mehmet Çetin’in annesi Nazife Çetin, hayata gözlerini yumdu. 

15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sırasında, şehit düşen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın koruması olan Uşaklı polis Mehmet Çetin‘in annesi Nazife Çetin, hayata gözlerini yumdu.

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Çetin’in babası Hüseyin Çetin ve annesi Nazife Çetin, bir süre önce Umreye gittiler ve yurda döndüklerinde, Konya’da, şu anda uygulanan testlere tabi tutuldular.

Hüseyin Çetin, her hangi bir sağlık sorunu olmadığı ve test sonuçları negatif çıktığı için Uşak’a gelirken, uzunca bir süredir böbrek tedavisi gören Nazife Çetin ise, Konya’da tedavi altına alındı.

Nazife Çetin’in test sonuçlarının negatif çıkmasına rağmen, böbrek rahatsızlığı nedeniyle gözetim altında tutulduğu ve bugün ağrılarının arttığı ifade edildi.

Nazife Çetin, bugün hayata gözlerini yumdu.

Acı haberi AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş duyurdu.

Güneş, “Cumhurbaşkanımızın yakın koruması 15 Temmuz Şehidimiz Mehmet Çetin’in annesi Nazife Çetin teyzemizin vefatını büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım. Başımız sağolsun. Rabbim mekanını cennet makamını âli eylesin” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT POLİS MEHMET ÇETİN KİMDİR?

Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı kadrosunda görevli polis memuru Mehmet Çetin, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayrılmasının ardından Marmaris’te konakladığı oteli hedef alan saldırıda şehit düştü.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğünde 2000’de göreve başlayan Çetin, Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığında görev yapan Çetin, 2014’den bu yana Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı Yakın Koruma Şube Müdürlüğünde çalışıyordu.

Çetin, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER