UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

DEMOKRATİK SOL’DA BİRLEŞMEYE ÇAĞIRIYORUM205 Görüntüleme

kategorisinde, 24 Mart 2019 - 23:18 tarihinde yayınlandı

DSP Uşak Belediye Başkan Adayı Ali Osman Aşcı’dan seçimler öncesi açıklama

Demokratik Sol Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Ali Osman Aşcı, seçimler öncesinde yaptığı açıklamada Uşaklıları Demokratik Sol Parti de birleşmeye çağırdı.

Ali Osman Aşcı Açıklamasında;

”17 yıllık tek parti iktidarı dönemin de ülkemiz 31 Mart yerel yönetim seçimlerine gidiyor. Yaşanan her olumsuzluk sonrası geçmişi karalamaya alışmış olan siyasal iktidar, ortaya çıkan ekonomik kriz ile şaşkına dönmüş durumdadır.

İktidarın uygulamaları ve halkın çaresizliğine karşın parlamento da temsil edilen muhalefet partileri ,halkın sorunlarının çözümü amacıyla ortaya somut bir düşünce koyamıyorlar. İktidara en yakın siyasi parti olarak kabul edilen Ana muhalefet partisi sonu gelmez,iflah olmaz hizip kavgaları ile halktan soyutlanmış, kendi sorunları için de boğulmuş durumdadır.

Türk halkı, iktidar partisinden bezgin ve bıkkın; Ana muhalefet dahil parlamentoda ki muhalefet partilerinden ise umutsuz ve karamsar durumdadır.

Türk halkının bezgin,bıkkın,çaresiz ve karamsar olduğu bu zor dönem de, zor günler de sorumluluk üstlenmekten çekinmeyen Demokratik Sol Parti göreve hazırdır.

Cumhuriyet döneminin en uzun süreli iktidar partisinin, 17 yıldır biriktirdiği sorunları çözemeyeceği artık çok somut bir şekilde görülmüştür.

Parlamento da yer alan muhalefet partilerinin ülkemizin için de bulunduğu sıkıntılara derman olamayacakları da aynı şekil de çok açıktır.

Gücünü halk’tan ve hak’tan alan Demokratik Sol Parti, 31 Mart yerel yönetim seçimlerinden başlayarak yerelden genele iktidara hazırdır.

Atatürk’ün yolun da, Bülent Ecevit’in gösterdiği hedefe ulaşmakta kararlıyız.

‘’Bu ahval ve şerait için de’’, milletimizin birliğini, ülkemizin bütünlüğünü savunan, laik, demokratik, sosyal hukuk devleti ilkeleri için de  yaşamayı amaçlayan bütün yurttaşlarımızı, gücünü Demokratik Sol Parti’de BİRLEŞTİRMEYE ÇAĞIRIYORUZ” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER