UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

DENİZATI KISA FİLM FESTİVALİNİN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDUpost_views_couxm Görüntüleme

kategorisinde, 22 Aralık 2015 - 9:05 tarihinde yayınlandı

2

İkincisi düzenlenecek olan Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin ön eleme sonucunda programı ve finalistleri belli oldu.

Kısa süren katılım sürecine karşın yüzden fazla filmin başvurduğu festivalde elemeyi geçen, birçoğu ödüllü 29 film izleyiciyle buluşacak. En İyi Kurmaca, En İyi Belgesel, En İyi Deneysel ve En İyi Oyuncu dallarında verilecek ödülleri ise Kerem Akça, Zeynep Koloğlu, Cansu Fırıncı, Aysun Akıncı Yüksel, Zafer Özden gibi sanatçı ve akademisyenlerden oluşan seçici kurul belirleyecek.

23 Aralık Çarşamba günü saat 13.00’da Uşak Üniversitesi 1 Eylül yerleşkesindeki Mustafa Kemal Paşa amfisinde açılışı gerçekleşecek olan festivalde gösterimlerin yanı sıra atölye, masterclass ve söyleşilerle birlikte öğrenciler ve sinemaseverler yedinci sanata farklı boyutlarda yaklaşma şansı yakalayacak.

Altın Portakal ödüllü sanat yönetmeni Zeynep Koloğlu’nun üç gün boyunca vereceği sanat yönetimi atölyesi, teorik ve pratik olarak mesleğin inceliklerini paylaşacak.

 

25 Aralık akşamı saat 17.30’daki kapanış töreninde Kanatlı Denizatı Ödüllerinin sahiplerini bulacağı festivalin ayrıntılı programı ise şu şekilde;

  1. Gün Programı (23.12.2015 – Mustafa Kemal Paşa Amfisi)

13.00 – 13.15: Açılış Konuşmaları

13.15 – 13.30: Film Müzikleri Dinletisi

13.30 – 13.45: Açılış Filmi, Kinostajik* – Yönetmen: Resul Sakınmaz

13.45 – 14.00: Kokteyl

14.00 – 16.00: Gösterimler

Gül Ali* – Yönetmen: Gökhan Altuntaş

Altın Kızlar* – Yönetmen:  Sıla Özsoy, Said Tuğcu

Guguk Kuşu – Yönetmen: Can Erkan

Enkaz* – Yönetmen: Ezgi Büşra Çınar

İğne Deliği – Yönetmen: Oğuz Anbarlı

Çekçek – Yönetmen: Harun Çavuş, Can Akbulut

E’k’mek – Yönetmen: Batıkan Karabacak

Araf – Yönetmen: Eren Akman

16.00 – 17.00: “Masterclass – Reha Erdem Filmlerinde Fırça Darbeleri,

Konuşmacı: N. Aysun Akıncı Yüksel

17.00 – 17.30: Gösterimler

Dumlupınar Son Dalış – Yönetmen: Doruk Can Akça

 

  1. Gün Programı (24.12.2015 – Mustafa Kemal Paşa Amfisi)

13.00 – 15.00: Gösterimler

Suyun Öte Yanı* – Yönetmen: Resul Sakınmaz

Ali Değil Ari Komutanım – Yönetmen: Deniz Özden

Evcilik* – Yönetmen: Ezgi Büşra Çınar

Denizatı* – Yönetmen: Süleyman Arda Eminçe

İstanbul’un Sesi – Yönetmen: Gökhan Öcal

Musluk – Yönetmen: Teoman Cüneyt Acar

15.00 – 16.00: “Söyleşi – Oyunculuk Üzerine, Konuşmacı: Cansu Fırıncı

16.00 – 17.30: Gösterimler

Mitomani – Yönetmen: Bulut Gümüşboğa, Mahmut Atılgan

Ayva Göbeği – Yönetmen: Doğacan Aktaş

Bir Maç Günlüğü – Yönetmen: Deniz Özden

Çityan – Yönetmen: Canan Cibo

 

  1. Gün Programı (25.12.2015 – Mustafa Kemal Paşa Amfisi)

13.00 – 14.00: Gösterimler

Azad – Yönetmen: Yakup Tekintangaç

Godesbana* – Yönetmen: Nursena Şimşek

Pastel Dünyam* – Yönetmen: Mert İnan, Cemre Yılmaz

Taşı Toprağı Bozuk Para Olan Şehir – Yönetmen: Orçin Uzun

14.00 – 15.00: Söyleşi – “Sinema Eleştirisi Üzerine, Konuşmacı: Kerem Akça

15.00 – 17.30: Gösterimler

Baba – Yönetmen: Soner Sert

Yük, Kâğıttan Yaşamlar – Yönetmen: Eren Akman

Sınırsız – Yönetmen: Furkan Yazgeç

Alamor – Yönetmen: Özer Kesemen

Gökkubbenin Altında – Yönetmen: Batuhan Fındıklıoğlu

17.30 – 18.30: Ödül ve Kapanış Töreni

 

Atölye Programı (23, 24, 25 Aralık 2015 – İletişim Fakültesi Atölye Salonu)

10.00 – 12.00: “Sanat Yönetmenliği, Eğitmen: Zeynep Koloğlu”

Etiketler:

YORUM YAZ



BENZER HABERLER