UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

ÇANAKKALE RUHU AGD’DEpost_views_covdu Görüntüleme

kategorisinde, 18 Mart 2016 - 20:34 tarihinde yayınlandı

c1 c2 C3 C4

Anadolu Gençlik Derneği Uşak Şubesi ve Uşak Müftülüğünün ortaklaşa organize ettiği Çanakkale zaferinin 101’inci yılı anma programında vatandaşlara Çanakkale şehitlerinin cephede hoşafa katık edip yediği arpa ekmeği dağıtıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Uşak Şubesi, Çanakkale zaferini kutlamaya devam ediyor. Zaferin 101’inci yılı dolayısıyla Anadolu Gençlik Derneği Uşak Şubesi ve Uşak Müftülüğü tarafından Yücetepe Camiinde  yaklaşık 300  kişiye Çanakkale Şehitlerinin hoşafa katık ettiği arpa ekmeği dağıtıldı. Dernek mensuplarından oluşan Çanakkale gönüllüleri grubu meydan sonrası sokak sokak dolaşarak arpa ekmeği dağıtımına devam etti.

“Çanakkale Şehitlerine ülke olarak vefa borcumuz var” diyen, Anadolu Gençlik Uşak Şube  Başkanı AhmetÖzdemir, “Çanakkale Şehitlerine Gönül borcumuz var. Dedik ki bizde Yücetepe Camisinde  Çanakkale Şehitlerinin bir günlük kumanyası olan arpa ekmeğini bütün cemaatimize dağıtalım ve o gün 101 yıl önce bu arpa ekmeği ile bu ülkenin gerçekten bu güne gelmesi için canlarını veren o Mehmetçiklerimizin hangi fedakarlıklarla bize bu toprakları armağan ettiğini yeniden gözler önüne serelim istedik.

Derdimiz kimseye ekmek vermek, ekmek dağıtmak değil. Sadece ve sadece bu günü unutmamak, bu günü hatırlamak ve üzerinde özgürce yaşadığımız bu hikayesini yeniden tefekkür etmek yeniden bunun farkındalığını oluşturmak için bunu yapıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER