UŞAK 6°C
Hafif Kar Yağışlı

DİKİLİTAŞ MAHALLE KONAĞINA BAŞLANDI312 Görüntüleme

kategorisinde, 09 Haziran 2016 - 18:39 tarihinde yayınlandı

Q1 Q2

Dikilitaş Mahalle Konağı’na Başlandı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan her mahalleye verilen mahalle konaklarında bir adım daha atıldığını anlatırken, “Dikilitaş Mahallemizde mahalle konağı yapımı için hafriyat çalışmalarına başladık” dedi.

Uşak Belediyesi’nin projeleri arasında yer alan her mahalleye mahalle konağı çalışmalarında bir aşama daha geçildi. Daha önce Karaağaç ve Aybey Mahalleleri’nde tamamlanan ve hizmete açılan mahalle konaklarının ardından Dikilitaş Mahalle Konağı için de çalışmalara başlanıldı. Bu kapsamda projenin hafriyatı yapılırken, konağın kısa sürede can bulması hedefleniyor.

Söz verdiğimiz gibi

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Mahalle konakları sözümüzün yerine gelmesi adına ne gerekiyorsa yapıyoruz” ifadesini kullandı. Cahan şunları kaydetti: “Bugün ilimizde bir projeye daha başlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce 19 mahallemizin faydalanacağı mahalle konakları sözünü vermiştik. Göreve gelir gelmez tüm mahallelerde konak çalışmalarına hız vermiştik. Yerlerini belirlediğimiz mahallelerde ise konakları bitirdik. Bunlardan Karaağaç ve Aybey Mahalle Konakları şu an hizmettedir. Şimdi de kısa süre önce müjdesini verdiğimiz Dikilitaş Mahalle Konağı için çalışmalara başladık”

Mahalle kültürü yaşayacak

Projenin kısa sürede biteceğini aktaran Cahan, “Projemizi kısa sürede bitirerek mahallemize hediye etmek istiyoruz. Binamız son derece modern olmakla beraber mahallemizin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olacak. Tıpkı diğer konaklarımız gibi çocuklarımız, kadınlarımız ve gençlerimize özel aktiviteler konağımızda yapılacak. Ayrıca bölgenin yapısına uygun olarak kültürün yaşatılması adına konağımız işlevsel olacak. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER