UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

DOKUZ SELE PROJESİNDE HER ŞEY HAZIRpost_views_covkd Görüntüleme

kategorisinde, 26 Şubat 2015 - 22:10 tarihinde yayınlandı

BELED

BEEE                                     BV

 

Uşak’ın imaj projelerinden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi hergün daha da ilerliyor. Projenin ilk halinin dışına çıkarılıp revize edilmesinin ardından müteahhit firma projenin yeni halini hayata geçirmek için kısa süre sonra şantiyesini kuracak. Uşak’ın değişiminde projelerin tüm hızı ile devam ettiğini ifade eden Başkan Cahan, “Biz kentimizin makus talihini değiştirmek ve yaşanabilir bir kent ortaya çıkarmak için bu yola koyulduk. İlimizi imaj anlamında güzelleştirecek projelerimizden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’ni de ciddiyetle devam ettiriyoruz” dedi. Projenin her aşamanı Ankara’da, İzmir’de ve Uşak’ta hassas bir şekilde takip ettiklerini anlatan Cahan,”İlimize yakışan bir çalışma olması için beklentilerimizi karşılayan bir proje aşamasına getirdik” dedi.

Mini Porsuk Çayı geliyor

Cahan yaklaşık 9 kilometrelik bir dere hattının kente getirilerinden de bahsederken sözlerine şöyle devam etti: “Dokuzsele Deresi Yüce Rabbimizin bize lütfettiği bir deredir. Kentimizin ortasından geçen deremiz bir çok ili kıskandıracak niteliktedir. Biz şehrimizin ortasından su aksın, insanlarımız derenin kenarında yürüsün istedik. Ayrıca projemizin peyzajı ile örnek olması ve sosyal alanlar oluşmasına katkı sağlayan bir yapıda olmasını istedik. Her şeyden önemlisi şehrin ortasında bir cazibe merkezi olmasını amaçladık. Tıpkı mini bir Porsuk Çayı gibi bir modelin ilimize kazandırılmasını hedefledik. Deremiz bittiğinde çevresinde son derece modern sosyal alanlar oluşacak ve vatandaşlarımızın hasretle beklediği bir proje can bulacak”

Birçok aşama geçtik

Projenin Uşak’a yakışan bir hal alması için görevde oldukları kısa sürede önemli işler başardıklarını bildiren Cahan, “Projenin ilk halinin ilimize fayda sağlamayacağını düşünerek ıslah projesinin değişimi için mücadele etmiştik. Bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu bizleri kırmadı. Gerekli talimatlar neticesinde zaman kaybetmeden bütün çalışmalar yapıldı. Su tutan ve akan bir yapıda olacak projemiz bittiğinde kentimize örnek bir çalışmayı daha hediye etmiş olacağız” diye konuştu.

YORUM YAZBENZER HABERLER